Şeytan Sofrası Nerede, Nasıl Gidilir?

Balıkesir ili, Ayvalık ilçe sınırında bulunan Şeytan Sofrası, Türkiye’nin en güzel günbatımı izlendiği yerdir.

Ayvalık’ta gezilecek yerler listesinin başında yer alması gereken Şeytan Sofrası harika bir manzaraya sahip. Volkanik bir olay sonucu oluşan bu tepe, rivayetlere göre Şeytan Sofrası ismini burada bulunan şeytanın ayak izlerinden almıştır. Şeytanın ayak izi olduğuna inanılan bu iz bir kafes içine alınmış ve dilekleri olanların kurdeleye bağladığı bir yere dönüşmüştür. Çok sayıda ziyaretçi alan Şeytan Sofrası sadece bu batıl inançtan değil eşsiz doğa manzarasından dolayı da çok ziyaretçi almaktadır. Gün batımının en güzel anlarına şahitlik edeceğiniz bu yeşil cennette harika anlar yaşayacaksınız. Ayrıca Şeytan Sofrasının yanında bulunan muhteşem bir manzaraya sahip Tavşan Kulakları tepeye de gidebilirsiniz.

Şeytan Sofrası Nerede?

Şeytan Sofrası, Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı Küçükköy Mahallesinde bulunur. Ayvalık merkeze 8 km uzaklıkta bulunur.

Şeytan Sofrası Nasıl Gidilir?

Buraya şahsi aracınızla Ayvalık merkezden Sarımsaklı istikametine doğru yol alın. Yol üzerinde Şeytan Sofrası Tabelasını göreceksiniz. Tabeladan sonra 1 km daha yola devam ederseniz buraya ulaşmış olacaksınız. Ya da Sarımsaklı’da her yarım saate bir buraya belediye otobüsü gelmektedir. Bu otobüsle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şeytan Sofrasına Ne Zaman Gitmeli?

Buraya gitmek için en uygun zaman Yaz aylarıdır. Fakat İlkbahar ve Sonbahar aylarında da baya güzel olmaktadır. Fakat burayı asıl özel kılan gün batımıdır. Güneş batacağına yakın mutlaka burada bulunun ve bu harika gün batımına şahit olun.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here