Söğütlü

Söğütlü Sakarya iline bağlı bir ilçedir. Söğütlü Sakarya il merkezine 20 km uzaklıkta yer almaktadır. Doğal bir güzelliğe sahip Söğütlü ilçesinde doğal ve tarihi güzelliğe sahip yerler bulunmaktadır. Söğütlü ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Harmantepe Kalesi: Söğütlü ilçesine bağlı ilçeye Harmantepe Köyünün yakınlarında yer almaktadır. Harmantepe Kalesi Bizans Döneminde 12. Ya da 13. Yüzyılda savunma amacıyla yapıldığı tahmin edilmektedir. Sakarya ilinin en sağlam Bizans Kalesi olan Harmantepe Kalesi günümüzde bakımsızlıktan dolayı bitki örtüsü ile kaplanmıştır. Köklü bir tarihi geçmişine rağmen kısmen de olsa günümüze sağlam olarak ulaşan kale restorasyon yapılması ile turizme büyük bir katkı sağlayacaktır.

Hasanfakı Göleti: Söğütlü ilçe sınırlarında yer alan Hasanfakı Göleti Sakarya ilinin en büyük göllerinden biridir. Hasanfakı Göleti Sakarya ilçesine 30 km uzaklıkta yer alan Hasanfakı Köyünde yer almaktadır. Yeşillikler içinde yer alan bu baraj gölü piknikçilerin vazgeçilmez yerlerindendir. Ayrıca Hasanfakı Göletinde olta balıkçılığı da yapılmaktadır.

Küçük Akgöl: Söğütlü ilçe merkezine 6 km uzaklıkta bulunan Akgöl Mahallesinde yer alan suları tatlı bir göldür. Harmantepe Kalesi yakınında yer alan Küçük Akgöl ormanlar arasında doğal güzelliğe sahip bir göldür. Akgöl çevresinde piknik yapmak ve göl üzerinde olta balıkçılığı yapmak mümkün.

Söğütlü Hangi şehirde
Söğütlü Haritası
Söğütlü Nasıl Gidilir
Söğütlü Nerede
Söğütlü

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here