Susurluk

Balıkesir’e 44 km uzaklıkta bulunan Susurluk; Balıkesir’e bağlı bir ilçedir. Susurluk; önemli bir ulaşım noktası olduğu için ulaşım problemi yoktur.

Susurluk Nerede
Susurluk Nerede
Susurluk
Susurluk

Susurluk Kaplıcaları: Susurluk ilçesinde birçok kaplıca bulunmaktadır Susurluk’ta bulunan kaplıcalardan bazıları şunlardır: İpekler Kaplıcası; ilçe merkezine 20 km uzaklıkta bulunmaktadır. Acı Maden Suyu Kaplıcası; ilçe merkezine 1 km uzaklıkta bulunmaktadır. İlçeye en yakın olan kaplıcadır. Yıldız Kaplıcası ise 10 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bu kaplıcaların tümünde termal oteller bulunmaktadır. Susurluk Kaplıca suları; nevralji, romatizma, felç, kırık-çıkık ve kadın hastalıkları gibi birçok hastalığa iyi gelmektedir. Kaplıcalarda bulunan termal oteller hastalığa göre tedavi süreci ve banyo saatlerini programlamaktadır. Hem şifa bulmak hem de tatil yapmak istiyorsanız Susurluk Kaplıcaları tam size göre bir yer.

Susurluk Kaplıcaları
Susurluk Kaplıcaları

Susurluk ayranı ile meşhur bir ilçedir. Burada bol köpüklü Susurluk ayranı içmenizi ve yanında Susurluk tostunu ya da çiğ böreğini yemenizi tavsiye ederim. Bir konaklama yeri olan Susurluk da tarihi ve turistik yerler pek yoktur. Fakat Susurluk Kaplıcaları şifalı suyu ve doğal güzelliği ile gidilmesi gereken yerlerdendir.

Susurluk Nasıl Gidilir
Susurluk Nasıl Gidilir

1 YORUM

  1. Şehirlerarası yolculukların mola noktası olan Susurluk’ta ne yenir? Nerede yenir? Susurluk’u Susurluk yapan meşhur bol köpüklü Susurluk ayranı ile yine bol mihaliç ya da diğer bir adı ile kelle peynirli Susurluk tostu ‘dur. Hal böyle olunca Susurluk nerede? Sorusu akla geliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here