Tacikistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır? Sorularına cevap bulmak için doğru bir adreste olduğunuzu belirtmek isterim. Tacikistan Vizesi için merak ettiğiniz bütün soruların cevabını bulmanız umuduyla bir yazı kaleme aldım. Şöyle ki;

Göz at ;

  1. Duşanbe Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Tacikistan’da Gezilecek 10 Yer
  3. Tacikistan’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  4. Tacikistan Nerede?
  5. Tacikistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Orta Asya Ülkesi olan Tacikistan, vize isteyen ülkeler grubundadır. Buraya seyahat eden Umuma mahsus (Bordo) pasaport sahibi T.C vatandaşları vizeye tabi iken, Hususi pasaport (Yeşil Pasaport) ve Hizmet pasaport (Gri Pasaport) sahibi T.C Vatandaşları 6 ayı içinde süresi 60 günü geçmeyen ziyaretlerde vizeden muaftır. Bunun dışında kalan Diplomatik pasaport sahibi T.C vatandaşları da zaman sınırlaması olmaksızın vizeden muaftır. Şimdi Umuma Mahsus pasaport sahibi T.C vatandaşları için gerekli olan vize aşamalarını başlıklar halinde size sunmak istiyorum. Şöyle ki;

1- Tacikistan Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Tacikistan Devleti 24 Ocak 2017 tarihinden itibaren ülkeye yapılan seyahatlerde elektronik vize (e-vize) uygulaması başlatmıştır. Sistem üzerinde girip rahatlıkla vizenizi alabilirsiniz. Bu vize, sonuçlandığı tarihten itibaren 45 gün geçerlidir ve uzatma şansınız yoktur. Şimdi vize için gerekli evrakları listeleylim.

  1. Pasaport
  2. Renkli taranmış  nüfus cüzdanı fotokopisi
  3. Tacikistan giriş dönüş saatleri
  4. Ev ve iş adresi bilgileri
  5. Davet mektubu(Ticari Vize)

2- Tacikistan’ın Türkiye’deki Elçilik ve Konsolosluk Adresleri

No Ülke Konsolosluğu Adres Tel Numarası
1. Tacikistan Ankara Büyükelçiliği Ferit Recai ERTUĞRUL Caddesi No:20, Diplomatik Site, ORAN-Ankara (0312) 491 16 07
2. Tacikistan İstanbul Başkonsolosluğu

Halkalı Caddesi, Şevketpaşa Konağı 14 Yeşilköy, Bakırköy/ İstanbul

(0212) 426 50 54

3- Tacikistan Vize Ücreti Ne Kadar?

Tacikistan Vize ücreti, seyahatin amacına ve kapsamına göre değişiklik göstermektedir. Tacikistan Vizesi 150 dolardır. Bu ücret dönem dönem değişmektedir. Bilginize..

4- Tacikistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Tacikistan Vizesi, elektronik ortamda yapıldığı için oldukça kolay alınabilen bir vize türüdür. Elektronik ortamda başvuru yaptıktan ortalama 2 gün içinde hazır hale gelmektedir.

5- Tacikistan Vize Başvuru Formu

Tacikistan Elektronik Vize Başvuru Formunu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekir. Bu forma ulaşmak için linki tıklamanız yeterlidir. Tacikistan Elektronik Vize Başvuru Formu için tıklayınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here