Tikehau Adası Nerede, Nasıl Gidilir?
Tikehau Adası Nerede, Nasıl Gidilir?

Tikehau Adası Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulmak amacıyla bu yazıyı yazmaya karar verdik. Umarım bu yazı ışığında merak ettiğiniz sorulara cevap bulursunuz.

Fransız Polinezyası’nın kuzeydoğusundaki Tuamoto Takımadaları’ndaki Tikehau Adası, ülkedeki en iyi plajlara sahiptir. Pembe kumları ve berrak sularıyla yıl boyunca çok sayıda kişiyi ağırlamaktadır. Aynı zamanda dalış için de oldukça uygun bir yerdir. Buraya yıl boyunca çok sayıda turist gelip keyifli bir tatil yaşamaktadır. Adanın harika manzarası karşısında hayran kalmak elde değil.

Bu adada yaklaşık 300 kişi yaşamaktadır. Ada yer dilde huzurlu yer anlamına gelmektedir. Burada konaklamak için muazzam tarzda oteller bulunmaktadır. Sevdiklerinizle birlikte buraya gelip harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz.

Tikehau Adası Nerede, Nasıl Gidilir?

Okyanusun ortasında bir göl gibi duran Tikehau Adası, Fransız Polinezyası ülkesinin kuzeydoğusundaki Tuamoto Takımadaları’nda bulunur. Ülkemizden buraya direk uçuş bulunmuyor. Buraya ulaşmak için uzun bir yolculuk yapmanız gerekir. Adanın güney tarafında yer alan Havaalanına Tahiti’den ve çevre adalardan uçuşlar yapılmaktadır. Buradaki uçuşlar aracılığıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Fransız Polinezyası’da Gezilecek 10 Yer

Fransız Polinezyası Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Fransiz Polinezyasi’nın Başkenti Şehirleri ve Bölgeleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here