Trabzon'a Nasıl Gidilir, Şehir İçi Ulaşım

Trabzon kenti, Doğu Karadeniz bölgesinin en büyük şehri ve ulaşım imkanlarının çevresine göre daha elverişli olduğu güzel bir kentimizdir.

Şehir içi ulaşım ile ilgi bu yazımızı okuduktan sonra Trabzon gezilecek yerler isim yazımızı mutlaka okumanızı öneriyoruz.

Trabzon’a gidebilmek için Türkiye’nin her yerinden kalkan otobüs seferlerini kullanabileceğiniz gibi, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerden sürekli kalkan uçak seferlerini de kullanabilirsiniz.

İstanbul’dan kalkan uçak, yaklaşık olarak 1 saat 45 dakika içinde Trabzon’a varmaktadır. Otobüsle ise 16 saat içinde gelmektesiniz. Trabzon otogarına geldikten sonra buradan kalkan otobüs, minibüs ya da taksilerle kentin istediğiniz noktasına varabilirsiniz. Trabzon hava limanından kent merkezine taksiler ise 15-20 lira yazıyor ancak mutlaka taksimetreyi açtırın. Yoksa istemediğiniz bir tutarla karşılaşabilirsiniz.

Şehir içinde ise dolmuşlar 1.75 tl’ye gidiyor. Öğrenci fiyatı ise 1.5 liradır. Trabzon Belediyesine ait otobüsler ise bölgesine göre farklı fiyatlar istemektedirler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here