Didem Mollaoğlu

Türkiye’de yaşayan her Türk vatandaşının en az bir defa aklına gelmiştir, her şeyi geride bırakıp Dünyayı gezmek. İşte bu fikri pratiğe döken gezginler de yok değil.

Mehmet Genç (Rotasız Seyyah) : İstanbul’da 6 yıldır ofis ortamında çalışırken, iş yerinin kendisini 2 haftalık Tayvan eğitimine göndermesi akabinde gezinin tadını almış ve artık ofis ortamında çalışamayacağına karar vermiştir. Kendi deyimiyle aptal cesaretiyle işini bırakıp Dünyayı gezmeye başlamıştır. Profesyonel yüzücü ve fotoğrafçı olan Mehmet Genç, halen Arjantin’i gezmektedir. Kendisinin ayrıca “Rotasız Seyyah Yol Hikayeleri” isimli birde kitabı bulunmaktadır.

Mehmet Genç (Rotasız Seyyah)
Mehmet Genç (Rotasız Seyyah)

Hasan Söylemez (Hayata Yolculuk) : Kendisi gazeteci. Bisikletiyle Türkiye’de 8 ay boyunca 60.000 km yaptıktan sonra işi gücü bırakıp Afrika yollarına düştü. Afrika’yı 3 yıl boyunca bisikletiyle gezip yolculuk yapacak. Ayrıca belgesel çekecek.

Hasan Söylemez (Hayata Yolculuk)
Hasan Söylemez (Hayata Yolculuk)

Didem Mollaoğlu : Kendisi bir iletişim uzmanıdır. İşini gücünü bırakıp en büyük hayali olan Dünyayı gezmeye başladı. Önce kedisini elden çıkardı, sonra eşyalarını… Gezisine ilk olarak Nepal’den başladı. Sonra Allah rüzgarı nereye estirirse oraya devam edecek. Kendisinden şuanda pek bir haber yok. 🙂

Didem Mollaoğlu
Didem Mollaoğlu

Murat-Gülen Tütüncü (Bi Gezip Gelelim Biz) : Kendileri mühendis bir çift oluyor. Çalıştıkları iş yerinden istifa ettikten sonra gezmeye başladılar. Evlendikten sonra önce Güney Amerika ve sonra Asya yollarına düştüler. Gezilerini ve paylaşımlarını her daim sitelerinden görebilirsiniz. Oldukça renkli bir çifttirler.

Murat-Gülen Tütüncü (Bi Gezip Gelelim Biz)
Murat-Gülen Tütüncü (Bi Gezip Gelelim Biz)

Gökhan Hepşen (Gökhan Keşf-i Alemde) : Kendisi bir ofis çalışanı iken şimdilerde Asya konusunda uzman bir gezgin olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik sadece Asya değil, ucuz seyahat ve düşük bütçeyle nasıl gezilir konusunda oldukça iyidir. Seyahat tutkusu kendi tabiriyle çocukluğundan beri süregelmiştir.

Gökhan Hepşen (Gökhan Keşf-i Alemde)
Gökhan Hepşen (Gökhan Keşf-i Alemde)

Burcu Tunca (Gezgin Yogini): Kendisi eski bir mühendistir. Fakat sonradan parlak kariyerini sonlandırıp Hindistan’da yoga eğitimi aldı. Kendi deyimiyle kendisi için en anlamlı eğitim budur. Sonradan yoga işine gönül verdi. İzmir’de yoga öğretmenliği de yapan Burcu, öncesinde Avustralya ve şimdilerde Asya gezileriyle ünlüdür.

Burcu Tunca (Gezgin Yogini):
Burcu Tunca (Gezgin Yogini):

Gülçin Söğüt (Tatlı Gezgin) : Bankacılık ve finans sektöründe iken artık yolun yarısına geldiğini düşünüp hiç sevmediği bu işi burakmıştır. Sonrası ise malum. Yollara vurmuştur kendini. Özellikle bir kadın olarak seyahat etmenin ne demek olduğunu en iyi anlatan gezginlerden birisidir.

Gülçin Söğüt (Tatlı Gezgin) :
Gülçin Söğüt (Tatlı Gezgin) :

Cüneyt Durhan (Gezginin Ayak İzleri) : Çalışma hayatında uzun yıllar bulunduktan sonra işi gücü bırakıp gezmeye başlamıştır. Özellikle Türkiye içinde ki seyahatleri ve İran gezisi çok ünlüdür. Kendisi şimdilerde Türkiye tanıtım videosunu hazırlamaktadır.

Cüneyt Durhan (Gezginin Ayak İzleri)
Cüneyt Durhan (Gezginin Ayak İzleri)

Özgür Kaya Mutlu (Özgürce Dünya) : Sık yer değiştirme isteği ona her şeyini satıp, var olan mütevazi evini de kiraya verip gezilere çıkmasına neden oldu. Güney Amerika’nın önemli bir bölümünü gezdi. İşi gücü bıraktı ve halen gezilerde, halen yollarda….

Özgür Kaya Mutlu (Özgürce Dünya)
Özgür Kaya Mutlu (Özgürce Dünya)

Hale Sargın (İşim Gücüm Gezmek) : Beyaz yakalı bir çalışan iken, kendi tabiri ile evcil ve sıcak bir yuvayı terk edip yemyeşil ormanlara, dağlara, patikalara sığınan bir kadın gezgin. 2 yıldan bu yana Güney Amerika’yı bisikletiyle pedalleyen Hale, şimdilerde Peru’yu geçip Bolivya sınırlarında bulunmaktadır.

Hale Sargın (İşim Gücüm Gezmek)
Hale Sargın (İşim Gücüm Gezmek)

1 YORUM

  1. Herşey iyi güzelde ben bu işi bırakıp gitme olaylarını anlamıyorum. Bunu nasıl yapıyorlar. Ben işte çalışırken bile geçinemiyorum 🙂 İşi bırakırsam açlıktan ölürüm herhalde 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here