gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Umman Nerededir? – Umman Güney Batı Asya’da Arap Yarımadasının güneydoğu kıyısında yer alan bir Ortadoğu ülkesidir. Umman ülkesinin kuzeybatısında Birleşik Arap Emirlikleri, batısında Suudi Arabistan, güneyinde Yemen bulunmaktadır.

Umman Nerededir?

Ülkenin güney ve doğusunda Hint Okyanusu, kuzeydoğusunda Basra Körfezi bulunmaktadır. Umman Ülkesi 309.500 kilometrekarelik bir alana sahiptir.

Göz at ;

  1. Muskat Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Umman’da Gezilecek 10 Yer
  3. Umman’ın Başkenti Şehirleri ve Bölgeleri
  4. Umman Nerede?
  5. Umman Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Ülke mutlak monarşi ile yönetilmektedir. 4 bölgeden oluşan Umman ülkesinin başkenti aynı zamanda ülkenin en büyük şehri olan Muskat şehridir. Ülkenin resmi dili Arapçadır. Ayrıca ülkede Arapça dışında Baluchi, Kumzari, Mehri, İngilizce ve Hobyot dilleri de konuşulmaktadır. Umman ülkesinin resmi dini İslam’dır. Ülkenin para birimi Umman Riyalidir.

Umman Ülkesi sıcak ve kurak bir iklime sahiptir. Dünyanın en sıcak ülkelerinden biri olan Umman Ülkesini ziyaret etmek için en uygun dönem Ekim ve Nisan ayları arasıdır. Umman ziyaretlerde vize istemektedir. Umman ülkesinin başkenti Muskat şehrine Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here