gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Uruguay Nerededir? – Uruguay Güney Atlantik Okyanusu kıyısında yer alan Güney Amerika ülkesidir. Uruguay Ülkesinin batısında Uruguay Irmağı ve Arjantin, güneyinde Rio De La Plata Koyu, doğusunda Atlas Okyanusu ve kuzeyinde Brezilya bulunmaktadır.

Uruguay Nerededir?

176.215 kilometrekarelik yüz ölçümüne sahip olan Uruguay Güney Amerika’nın en küçük ikinci ülkesidir. Uruguay ülkesinin başkenti Montevideo şehridir. Ülkenin Colonia şehri en iyi korunmuş kolonyal kent olarak UNESCO Dünya Miras listesine alınmıştır. Uruguay ülkesinin resmi dili İspanyolcadır. Ayrıca ülkede İngilizce yabancı dil eğitimi olarak verilmektedir.

Göz at ;

  1. Montevideo Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Uruguay’da Gezilecek 10 Yer
  3. Uruguay’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  4. Uruguay Nerede?
  5. Uruguay Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Uruguay ülke nüfusunun yüzde 66’sını Katolikler, yüzde 31’ini ateistler, yüzde 2’sini Protestanlar, yüzde birini ise Yahudiler oluşturmaktadır. Ülkenin para birimi Uruguay pesosudur. Uruguay ılıman bir iklime sahiptir. Ülkeyi ziyaret etmek için en uygun dönem Aralık ve Mart ayları arasıdır.

Uruguay ülkesi 90 günü aşmayan ziyaretlerde vize istememektedir. Uruguay ülkesine Türkiye’den direkt uçuş olmadığından dolayı ülkeye Frankfurt, Madrid ve Amerika ülkelerinden aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here