Üsküdar İskelesi

Üsküdar İskelesi İstanbul ilimizin Üsküdar ilçesinde bulunan tarihi bir iskeledir. Bu iskelede günde onlarca vapur kalkmaktadır. Bu vapurlar burada bulunan insanları İstanbul’un değişik yerlerine götürmektedir.

Üsküdar İskelesi güzel manzara

İstanbul nüfusu birçok ülkenin nüfusunda çoktur. Bunu birkaç yazımızda daha dile getirmiştir. Bu nüfus beraberinde birçok sorunu da meydana getirir. Bunlardan en başında trafik gelir. Trafik yoğunluğu azaltmak için birçok yol denenir ki İstanbul Büyükşehir Belediyesi olsun hükumet olsun yıllarca İstanbul trafiğine çözüm üretmek amacı ile birçok köprü, metro hattı ve buna benzer birçok ulaşım yolu yapıldı. trafik yoğunluğu azalmaktadır. Fakat sorun tam olarak halledilmiş değildir. İşte İstanbul trafiğinde birçok ulaşım yolu inşa edilmiştir. fakat yine de buraya gelen ziyaretçiler yada İstanbullular yine de vapur kullanmayı tercih ediyorlar.

Üsküdar İskelesi İstanbul

Üsküdar İskelesi Beşiktaş, Eminönü, Sirkeci ile Boğaz turu yapan teknelerin sıklıkla yolcu alıp indirdikleri yerdir. Bu iskele günün her saatinde binlerce yolcuyu boğazın iki yakasına taşıyarak çok önemli bir görev yapıyor. Siz de öyle ya da böyle zaten İstanbul’da yaşıyorsanız bir şekilde bu iskeleyi kullanarak bir yerlere gidip gelmişsinizdir. Yani kullanmıyorsanız da biraz eskiye gidip kullanmanızı tavsiye ediyorum. burada yolculuk yapıp harika manzarayı seyretmelisiniz. bu anların fotoğraflarını çekebilirsiniz.

Üsküdar İskelesine nasıl gidilir

Üsküdar İskelesi Nasıl Gidilir

Bu iskeleye gelen otobüs hatları

  • Üsküdar (Üsküdar) (9ÜD)
  • Üsküdar Zabıta Mdr. (Üsküdar) (6)
  • Paşalimanı (Üsküdar) (15Y)
  • Yalıboyu (Üsküdar) (15Y)
Üsküdar İskelesine nasıl gidilir
Üsküdar İskelesi Nerede
Üsküdar İskelesi manzara
Üsküdar İskelesi İstanbul
Üsküdar İskelesi güzel manzara

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here