PAYLAŞ
Van'dan İran'a Nasıl Gidilir

Son yılların popüler rotalarından birisi haline gelen İran için pek çok kişi Van’a gelip Van’dan İran’a geçerek yollarına devam etmektedirler.

Van İran

Van’dan İran’a geçiş için çok sayıda alternatifinizin olduğunu belirtelim. Gerek Tren, otobüs ya da özel aracınızla gidebilirsiniz. Hatta dilerseniz Van’dan Hakkari’nin Yüksekova iliçesine geçip oradan bile İran’a geçebilirsiniz.

Van’dan İran’a geçmek için tren tercih edecek olan Transasya treni ile her akşam yola çıkabilirler. Van Beşyol meydanından kalkan Kömürcüler minibüsleri ile Tren garına geçip oradan biletinizi almak suretiyle gidebilirsiniz.

Otobüs ya da Minibüs ile gitmek isteyenler ise Van’da hizmet veren Vangölü ya da Bestvan gibi firmaların şubelerinden bilet alıp İran’ın Tebriz kentine kadar 6 saatlik bir yolculuk sonrası geçişlerini yapabilirler.

Özel aracı olanlar ise Van’ın Saray ilçesinde bulunan Kapıköy gümrük kapısından sorunsuz bir şekilde araçlarıyla karşıya geçebilirler.

Sorularınız varsa memnuniyetle cevaplayabiliriz.

Van’dan İran’a Nasıl Gidilir

6 YORUMLAR

 1. Van’dan İran’a giden trenler gerçekten her akşam kalkıyor mu? Kimi sitelerde güvenlik sebebiyle durdurulmuştur falan yazıyor. Güncel bilgi nedir acaba?

  • Sequ hocam şuan tren seferleri hafta bir gün perşembe yapılıyor. Oda bazen çeşitli sebeplerle ertelenebiliyor. Siz ne zaman trene bineceğinizi söylerseniz ben yarın sorayım. 🙂 Van’a gelirseniz görüşebiliriz.

 2. Merhaba ben üniversite tarih bölümü öğrencisiyim. Van’dan Tahran’a gitmek istiyorum. Kalacak yerimi ayarladım. Ancak tek başıma bir bayan olarak emniyetli bir şekilde kara yolu ile geçiş yapabilir miyim? 10 gün kadar kalıp tarihî bir araştırma yapacağım. Yanımda ne kadar dolar veya Euro götürsem yeterli olur?
  Teşekkür ediyorum şimdiden.

  • Merhaba Aslıhan.
   Tek başına bir bayan olarak tabiki güvenli bir şekilde Tahran’a kadar gidebilirsiniz. Kara yolu ile geçişiniz size sıkıntı yaratmaz.
   Yanınızda götüreceğiniz dolar veya başka bir para biriminin miktarı ise sizin harcamalarınızla ilgili. Örneğin lüks bir otelde kalarak harcayacağınız para miktarı farklı, orta sınıf bir otelde kaldığınızda harcayacağınız para birimi farklıdır. Şayet çok lüks takılmayacaksanızsa 10 gün için günlük otel, yeme içme, ve ulaşım yaklaşık olarak günlük 30-80 arası harcarsınız. Tabi bu fiyat çok görecelidir. Bunu unutmayın.
   Bizim sitemizde Van merkezli zaten. Ekstra sorularınız olursa buradan, facebook adresimizden mesaj atarak ya da Van’a geldiğinizde bizzat bize sorabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen, Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz