PAYLAŞ
Van Tebriz Arası En Ucuza Nasıl Giderim
Van Tebriz Arası En Ucuza Nasıl Giderim

Bildiğiniz gibi Van’dan İran’ın Tebriz kentine normal bir minibüs ile en az 6 saat süren bir yolculuk ile ulaşabiliyorsunuz. İki şehir arasında minibüs, tren ve taksi gibi farklı ulaşım alternatifleri bulunmaktadır.

Van Tebriz Arası

Daha önce bu konuda yazdığımız çok önemli yazılarda sitemizde bulunmaktadır. Aşağıda yazacağımız ucuz ulaşım imkanlarını okuduktan sonra o yazıları da mutlaka okumalısınız.

Önemli yazı 1: Van’dan İran’a Nasıl Gidilir?
Önemli Yazı 2 : Tebriz’de Gezilecek 10 Yer

Şimdi gelelim asıl konumuza. Van’dan Tebrize gitmek bazı ucuz ulaşım yollarını yazmak istiyoruz. Belki giden olurda bu yazıyı okuduktan sonra bize bir teşekkür ya da dua eder.

Yol 1 : Van’a geldikten sonra Beşyol meydanının az ilerisindeki Özalp ya da Saray minibüslerini kullanarak ya da şehir merkezindeki Best Van turizm bilet satış ofislerinden Kapıköy sınır kapısına kadar 15 lira karşılığında gidersiniz. Sınır kapısında minibüsten indikten sonra sınır geçip, sınırın hemen öteki tarafındaki İran araçları ile 20-30 lira arasında değişen ücret karşılığında Tebriz’e kadar gidebilirsiniz.

Yol 2: Her gün öğleden sonra genellikle saat 14:00’a kadar Van Merkez’den direk Tebriz’e giden ulaşım araçları yer almaktadır. Onlara binip 6 saat süren yolculuk sonunda Tebriz’e ulaşabilirsiniz. Bunun bedeli ise 70 liradır.

Yol 3: Eğer birinci ve ikinci yol çözümleri sizi tatmin etmediyse bu sayfaya yorum yazın hemen size firmaların telefon numaralarını verelim. Telefon numaralarını direk yazamıyoruz çünkü bazı farklı kişilikte insanlar arayıp bu firmaları rahatsız ediyorlarmış. Sırf sohbet etmek için bile arayan varmış. 🙂 Bundan dolayı gerçekten İran’a gitmek isteyenlere yazmak istiyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here