Van Tebriz Arası En Ucuza Nasıl Giderim
Van Tebriz Arası En Ucuza Nasıl Giderim

Bildiğiniz gibi Van’dan İran’ın Tebriz kentine normal bir minibüs ile en az 6 saat süren bir yolculuk ile ulaşabiliyorsunuz. İki şehir arasında minibüs, tren ve taksi gibi farklı ulaşım alternatifleri bulunmaktadır.

Van Tebriz Arası

Daha önce bu konuda yazdığımız çok önemli yazılarda sitemizde bulunmaktadır. Aşağıda yazacağımız ucuz ulaşım imkanlarını okuduktan sonra o yazıları da mutlaka okumalısınız.

Önemli yazı 1: Van’dan İran’a Nasıl Gidilir?
Önemli Yazı 2 : Tebriz’de Gezilecek 10 Yer
Önemli Yazı 3 : Arabayla İran Gezi Planı / Kırın Ön Yargılarınızı

Şimdi gelelim asıl konumuza. Van’dan Tebrize gitmek bazı ucuz ulaşım yollarını yazmak istiyoruz. Belki giden olurda bu yazıyı okuduktan sonra bize bir teşekkür ya da dua eder.

1- Müjde : Van-İran Tren Seferleri Başladı. Van-Tebriz treni 8 saat yol alacak. Bilet ücreti 10,8 euro yani yaklaşık 55 lira. 4’ü kuşetli olmak üzere 240 kişi kapasiteli tren Tebriz’den Van’a 8 saatte varacak. Her pazartesi Tebriz’den her salı Van’dan trenler kalkacak.

Yol 1 : Van’a geldikten sonra Beşyol meydanının az ilerisindeki Özalp ya da Saray minibüslerini kullanarak ya da şehir merkezindeki Best Van turizm bilet satış ofislerinden Kapıköy sınır kapısına kadar 15 lira karşılığında gidersiniz. Sınır kapısında minibüsten indikten sonra sınır geçip, sınırın hemen öteki tarafındaki İran araçları ile 20-30 lira arasında değişen ücret karşılığında Tebriz’e kadar gidebilirsiniz.

Yol 2: Her gün öğleden sonra genellikle saat 14:00’a kadar Van Merkez’den direk Tebriz’e giden ulaşım araçları yer almaktadır. Onlara binip 6 saat süren yolculuk sonunda Tebriz’e ulaşabilirsiniz. Bunun bedeli ise 70 liradır.

Yol 3: Eğer birinci ve ikinci yol çözümleri sizi tatmin etmediyse bu sayfaya yorum yazın hemen size firmaların telefon numaralarını verelim. Telefon numaralarını direk yazamıyoruz çünkü bazı farklı kişilikte insanlar arayıp bu firmaları rahatsız ediyorlarmış. Sırf sohbet etmek için bile arayan varmış. 🙂 Bundan dolayı gerçekten İran’a gitmek isteyenlere yazmak istiyoruz.

17 YORUMLAR

 1. Vandan tebrize direkt giden firmaların ismini alabilirmiyim birde orada uygun fiyatlı onereceginiz konaklama yerleri varsa cok sevinirim grubumuz 15 kişi kadar olacak amama internetteki tebriz otelleri cok pahali daha uygun bakıyoruz biz çok teşekkürler

 2. Ahmet Bey selam,
  Van’dan direk Tebriz’e giden otobüs firmalarının telefon numaralarını rice edebilir miyim,

  sevgiler,

  Volkan

 3. Merhaba şu numara 2 yolun firma telefon numarasını rica ede bilir miyim. Önceden bilet almam önemli mi yoksa aynı gün bilet olur acaba. Haziranın 14 aklımda
  Teşekkürler

 4. Merhaba,

  Van üzerinden Tebriz’e giden firmaların telefonuna ihtiyacım var. Göndermeniz mümkün müdür?

  Şimdiden teşekkür ederim

 5. Merhaba,
  Van üzerinden İran’a gidiş için firmaların telefonuna ihtiyacım var. Yardımcı olabilir misiniz?
  Yazınız için teşekkürler.

 6. hocam saygılar ve teşekkürler. Kiralık araçla İran’da gezebilir miyim? Bizim tarafta kiralayacağımız araçla çıkış yapabilir miyim yoksa İran tarafında kiralık araç servisleri var mıdır?

 7. En mantıklı ve ucuz vandan otobüsle mi? Sınırı geçip araçla gitmek mi? Bide araç dediğiniz minübüs otobüs falan mı taksi mi?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here