gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Tahran Gece Hayatı, Geceleri ve Eğlence Hayatı  genelde ev partilerinde geçer. Bunun dışında arkadaşlarca oturup sohbet edebilecek mekanlar mevcuttur.

Bilindiği üzere Tahran İran İslam Cumhuriyet’in başkentidir. 2016 yıllı itibariyle 8.515.571 toplam nüfusu ile İran’ın en büyük kentidir. Sadece İran’ın değil Orta Doğu’nun en büyük şehri sayılır. Tahran’da gezilip görülecek sayısız yer bulunur. Buraya her yıl birçok ülkede turist gelmektedir. Ülkenin katı kuralları olduğundan dolayı çoğu kişi de çekinip gelmez.

Bu Yazılarda Okumalısınız ;

 1. Van’dan İran’a Nasıl Gidilir
 2. Van Tebriz Arası En Ucuza Nasıl Giderim?
 3. Arabayla İran Gezi Planı / Kırın Ön Yargılarınızı
 4. İran Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 5. Tebriz’de Gezilecek 10 Yer
 6. İran’da Gezilecek 10 Yer
 7. Türk Gezgin İran’da 20 Gün Sudan Ucuza Kaldı
 8. Genç Gezginler İran’dan Van’a Otostopla Geldiler
 9. Ağrı’dan İran’a (Gürbulak Sınır Kapısı) Nasıl Gidilir?
 10. İran Nerede?
 11. İran Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 12. Tahran Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 13. Tahran Gece Hayatı

Çünkü İran Sokaklarından gezerken birden polis tarafında gözaltına alınabilirsiniz. Bilindiği üzere İran şeriatla yönetilen bir ülke olduğu için burada birçok kural var. Bu kurallardan birine uyulmadığında yine cezai yaptırımla karşı karşıya gelebilirsiniz. Bu nedenle bu ülkeye pek kişi gitmek istemez. Tahran şehrin gece hayatına bakacak olursak;

Tahran’da iki tür gece hayatı var. Bir gizli yapılan yani yasaklı gece hayatı diğeri ise Gerçek ve göz önünde olan gece hayatıdır. Önce gizli ve yasak olan gece hayatına biraz bakalım. Ülke şeriatla yönetildiği için gece hayatı çok durgun geçer. Özellikle burada bar, disco ve gece kulüpleri bulunmaz. Alkol tüketimi satışı kesinlikle yasaktır.

Bütün bu yasaklar olunca yerel halk da bu yasakları delmek için birçok alternatif bulmuşlardır. Özellikle ev partileri düzenlemekteler. Her hafta birinin evinde gece hayatı için evde parti düzenlerler.

Bu partiye herkes gidemiyor. Özellikle yabancılar hiç gidemiyor. Ancak birinin daveti ile gidebilirsin. Ev partilerinde eğlenceyi dibine kadar yaşıyorlar. Polise yakalandı mı işleri baya zor olmaktadır. Birçok yaptırım uyguluyorlar. Buraya giderseniz. bu partilerden birine davet edilirseniz çok düşünüp karar vermeniz lazım.

Şehirde ikinci gece hayatı ise Uslu ve gerçek gece hayatıdır. Bu da cafe ve parklarda geçer. Burada arkadaşça oturup sohbet edip birşeyler içebileceğiniz cafeler mevcuttur. Bu kafeler geç saatlere kadar açık kalmaktadır. Yine parklara çıkıp ailece oturabilir. Burada geç saatlere kadar sohbet edebilirsiniz.

Yine şehirde bulunan restoranlarda harika yemekler yiyebilir. Fars müziği eşliğinde geç saatlere kadar oturup sohbet edebilirsiniz. Şimdi şehirde bulunan Bazı mekanları önereceğiz. Umarım memnun kalırsınız.

Tahran Eğlence Hayatı

Cafe Naderi: Bu mekan Tahran Şehrinde bulunur. Sanatçı ve entelektüel kişilerin mekandır. Buraya giderseniz Fars müziği kulağınızın pası silinir. Buranın servisi tatlı ve çay -kahveden ibarettir. Buraya gelenler midesini değil ruhunu doyuruyor.

Pich Restoran: Bu mekan Tahran kent merkezinde bulunur. Burada sevdiklerinizle çok lezzetli yemekler yiyebilirsiniz. Harika müzik eşliğinde yemek tadabilirsiniz.

Gol-e Rezaieh: Bu mekan Tahran kent merkezinde bulunur. Yaklaşık 80 yıldır hizmet veren bu mekan en parlak dönemlerini devrim olmadan önceki zamanlarında yaşadı. O zaman şehrin en parlak mekanlarından biriydi. Günümüzde eskisi kadar olmasa da yine entelektüel kişilerin uğradığı bir yerdir.

Cafe Haftad-o Hasht: Bu mekan Tahran kent merkezinde bulunur. Bu mekan genelde gençlerin takıldığı bir mekandır. Burada çay içip geç saatlerine kadar sohbet edebilirsiniz.

Sorularınız olursa bu sayfadan cevaplayabiliriz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here