Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir & Çalışma Saatleri

İzmir ili, Konak ilçe sınırında bulunan Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi,  27 Aralık 2008 tarihinde hizmette açılmıştır.

Sanat merkezin içerisinde; 1133 kişilik büyük salon, 244 kişilik küçük salon, 5 adet sergi salonu ve farklı etkinlik salonları bulunmaktadır. Burada her zaman konser, gösteri ve değişik etkinlikler düzenlenmektedir. Buraya yolunuz düşerse mutlaka uğrayın derim. Ülkemizin en güzel sanat merkezlerinden biridir.

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Nerede?

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, İzmir’in Konak ilçesine bağlı Güzelyalı Mahallesi, Mithat Paşa Caddesi üzerinde bulunur.

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Bunları hepsini tek tek ele alıp siz değerli okurlarımızla paylaşmak istiyorum. Şöyle ki;

 • VAPUR
  Bostanlı – Üçkuyular hattında sabah saatlerinden başlayarak, yoğun saatlerde 45 dk. ara ile arabalı vapur seferleri bulunmaktadır. Karşılıklı seferler 22.30’da sonlanmaktadır. Ayrıca Konak – Karşıyaka hattında da gece saat 23:30’a kadar vapur seferleri sürmektedir. Karşıyaka – Göztepe hattında yoğun saatlerde karşılıklı seferler düzenlenmektedir.
 • İZBAN
  Aliağa – Cumaovası İZBAN hattı ile Alsancak ve Halkapınar istasyonlarından aktarma otobüsleri aracılığıyla AASSM’ye ulaşılabilir.
 • METRO
  Evka3– Fahrettin Altay güzergahındaki metro seferleri sonrasında aktarma otobüsleri aracılığıyla AASSM’ye ulaşılabilir.
 • OTOBÜS
  Halkapınar aktarma merkezinden kalkan 12 numaralı hattı ve Konak aktarma merkezinden kalkan tercihen Mithatpaşa Caddesi güzergahını izeyerek Üçkuyular, Narlıdere, Güzelbahçe yönüne giden tüm otobüs hatlarını kullanarak  AASSM’ye ulaşabilirsiniz.
Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Çalışma Saatleri

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, Pazar günü dışında haftanın her günü 09:00-22:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz