Akhisar

Akhisar Manisa’ya bağlı bir ilçedir. Akhisar ilçesi Manisa il merkezine 52 km uzaklıkta yer almaktadır. Akhisar Manisa’nın en büyük ve en kalabalık ilçesidir.

Akhisar Gezilecek Yerler

Akhisar ilçesinde yer alan Gediz Nehri ile birleşen Kum Çayı ilçeye doğal bir güzellik katmaktadır. Akhisar ilçesinde yer alan doğal ve tarihi güzelliğe sahip yerler şunlardır:

Ulu Camii: Akhisar ilçe merkezinde yer almaktadır. Eski bir kiliseden acmiye çevrilen Ulu Camii ne zaman yapıldığı tam olarak bilinmemektedir. Antik duvara sahip olan camii Türk mimarisine uygun olarak onarılmıştır. Osmanlı- Türk mimarisine uygun olarak yapılan cami taş işlemeleri ile dikkat çekmektedir.

Göz at ;

 1. Akhisar Gezilecek Yerler
 2. Akhisar Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 3. Akhisar Otelleri ve Akhisar Otel Fiyatları
 4. Manisa Gezilecek Yerler
 5. Manisa’da Gezilecek 10 Yer
 6. Manisa Gece Hayatı
 7. Manisa Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 8. Spil Dağı Milli Parkı Nerede Nasıl Gidilir Giriş Ücreti
 9. Ege’de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
 10. Manisa Otelleri ve Manisa Otel Fiyatları
 11. Ege Bölgesi Şehir Otelleri ve Ege Bölgesi Şehir Otel Fiyatları

Paşa Camii ve Hamamı: Akhisar ilçe merkezinde yer almaktadır. Paşa Camii ve hamamı 1469 yılında Sarı Ahmet Paşa tarafından inşa ettirilmiştir. Paşa Camii kendine özgü yapısı ile dikkat çekmektedir. Paşa Camisinde diğer camilerde görünmeyen iki namazgaha sahip olması ile farklı bir özellik kazanmıştır. Paşa Camii ve hamanında bulunan renkli camlar yapının en dikkat çeken özelliğidir.

Çağlak Deresi:  Akhisar ilçe merkezine 56 km uzaklıkta Kargı Köyü yakınlarında yer almaktadır. Çağlak Deresinin çevresi çam ve zeytin ağaçları ile kaplıdır. Bol oksijenli bu doğal güzelliğe sahip yer mesire yeri olarak kullanılmaktadır. Çağlak Deresinin serin suyunun yanında oturup piknik yapabilirsiniz. Ayrıca her yıl mayıs ayının ilk haftasında burada Çağlak Festivali yapılmaktadır. Bu festivale katılıp eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Süleyman Çamlığı: Akhisar ilçe merkezine 12 km uzaklıkta Süleyman Kasabasında yer almaktadır. Ormanlar ile kaplı doğal harikası Süleyman Çamlığı güzel bir piknik alanıdır. İçme suyu ve tuvatler bulunan Süleyman Çamlığı yöre halkının en çok tercih ettiği piknik alanlarındandır.

Şahankaya: Akhisar ile Gördes arasında bulunan Şahankaya bin metre yüksekliğinde görkemli bir kaya parçasıdır. Tüm bölgeye hakim olan bu kaya içerisinde ilk çağ kalesini barındırıyor. Yüksek ve sarp olmasından dolayı Şahankaya’ya çıkış zordur. Şahankaya daha çok profesyonel dağcılar tarafından tercih edilmektedir. Akhisar ilçesinde yer alan ideal bir piknik alanı olan ve aynı zamanda içinde Helenistik Dönemden kalma tarihi kalıntıları barındıran Mecidiye Kasabasını da ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Akhisar Hangi Şehirde
Akhisar Haritası

1-Manisa Gezi Rehberi

2-Manisa’da Gezilecek 10 Yer

3-Manisa Gece Hayatı

4-Manisa Otelleri ve Manisa Otel Fiyatları

5-Akhisar Otelleri ve Akhisar Otel Fiyatları

Akhisar Manisa
Akhisar Nasıl Gidilir
Akhisar Nerede
Akhisar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz