gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Bir şehir düşününki yılda sadece 9 milyon turist buraya geliyor. Yaz Kış demeden her zaman canlı, aktivitesi bol ve gece hayatı bile renkli ve sabahlara kadar bitmiyor. Anlayacağınız her daim yaşayan bir şehirden bahsediyoruz. Antalya ilimiz üstelik sadece merkezi olarak değil, neredeyse tüm ilçeleriyle Turistler için yapılmış bir yer gibi.

Antalya’ya geldiğiniz zaman ister şehir merkezinde takılın isterseniz ilçelerinde hiç fark etmez. Her zaman kendi zevkinize göre tatilinizi değerlendirecek yerler bulabilirsiniz. Üstelik her bütçeye uygun çok güzel full paket otellerde bulunmaktadır. Sizler için bu sayfada Antalya’ya geldiğinizde gezeceğiniz yerleri yazdık. Ancak daha detaylı bilgi için lütfen “Antalya Gezilecek Yerler” ya da “Antalya’da Gezilecek 10 Yer” isimli makalemize göz atmayı unutmayın. Çünkü tam bir rehber niteliğindedir.

Kaleiçi : Antalya ili, Muratpaşa ilçesine bağlı Kaleiçi semti, gezilip görülmeye değer harika bir turistik yerdir. Tarihi dokusunu kaybetmeyen bu yer, her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turistin akın ettiği yerdir. Kaleiçi’nin daracık sokaklarında geçtiğinizde tarihi evlere şahit olacaksınız. Tarihi ve doğal güzelliğe sahip Kaleiçi semtinde yat limanı masmavi denizi ile semte ayrı bir hava katıyor.

Konyaaltı Plajı : Antalya ilinde yer alan Konyaaltı Plajı 7 kilometre uzunluğu ile Antalya’nın en büyük plajlarından biridir. Antalya’nın en gözde yerlerinden biri olan Konyaaltı Plajı yoğun ilgi görmektedir. Konyaaltı Plajı çevresinde önemli ve çok büyük oteller, barlar, kafeler, gece kulüpleri ve eğlence mekanları bulunmaktadır.

Kaputaş Plajı : Antalya’nın Kaş ilçesine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta yer alan Kaputaş Plajı Türkiye’nin en iyi plajlarından biridir.

Lara Plajı : Antalya ilinde yer alan Lara Plajı Türkiye’nin en uzun kumsalı olarak bilinmektedir. Lara kelimesi Hititlerin kullandıkları dilde kum anlamına gelmektedir.

Aspendos : Aspendos Antik Kenti, Antalya’nın Serik ilçesi sınırları içerisinde bulunmakta ve genelde yüksek ziyaret oranlarına sahip bir yerdir.

Yanartaş : Antalya ili, Kemer ilçe sınırında bulunan Yanartaş, 230 metre yükseklikte yer alan sonsuz ateş olarak anılan tarihi ve turistik önemi olan doğal gaz kaynağıdır.

Köprülü Kanyon Milli Parkı : Köprülü Kanyon Milli Parkı Antalya ilinin Manavgat ilçesinde yer alan dünyanın en önemli rafting bölgesidir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here