Arter-Sanat Alanı

Arter – Sanat İçin Alan İstanbul ilimizin Beyoğlu ilçesinde bulunan en ünlü cadde olan İstiklal caddesi üzerinde bulunan harika bir sergi müzesidir. Sergi denilince akla hemen burası gelmektedir. gezilip görülecek yerler arasındadır.

Sanat Alanı

Sergilerin yapıldığı bina 1910 yıllında mimar Petraki Meymaridis Efendi tarafında inşa edildi. Uzun yıllar birçok amaç için kullanılan bina sergi alanına dönüştürülmesi için ilk adım 2006 yıllında atıldı. Ve 2009 yıllında tamamlandı. Bina 4 katlı 864 metre karelik alanda ziyaretçileri ile buluşuyor.

Arter Sanat Alanı

Bugüne kadar sadece ülkemizde olan sergilere değil aynı zamanda Uluslar arası alanda da birçok etkinliğe de ev sahipliği yapmıştır. Bu sergi alanı 2010 yıllında İstiklal Caddesi üzerinde sanat severlere kapısını açtı.

Arter Sanat Alanı Nerede

Vehbi Koç Vakfının projesi olan bu müze karma ve kişisel sergilere ev sahipliği yapmaktadır.  Sergiler kapsamında sanatçılar da desteklenmektedir. Böylece ülkemizde sanat ve sanatçıya gerekli değer verilmektedir. Bu sanatçılar uluslar arası sergilerde ülkemizi desteklemektedir.

Arter Sanat Alanı

Nerede: İstiklal Caddesi No. 211, Beyoğlu İstanbul

Ziyaret Saatleri ve günleri: Salı-Perşembe arası 11.00-19.00, Cuma-Pazar   arası ise 12.00-20.00.arası ziyaret edebilirsiniz.

Ücret: Girişi ücretsizdir.

Arter Sanat Alanına nasıl gidilir

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here