Aspendos Antik Kenti Tiyatrosu
Aspendos Antik Kenti Tiyatrosu

Antalya ili, Serik ilçe sınırında yer alan Aspendos Antik Kenti Tiyatrosu, M.S. 2. Yüzyılda Roma İmparatorluğu tarafından inşa edilen önemli bir tarihi yapıdır.

Aspendos Antik Kentte bulunan en önemli yapı olarak bilinen Aspendos Antik Kenti Tiyatrosu, mutlaka gezilip görülmesi gereken bir yerdir. Bu yapı, Selçuklu Devleti zamanında kervansaray olarak kullanılmıştır.

Selçuklu zamanında onarılan amfi tiyatro Cumhuriyet Döneminde tekrar onarımdan geçmiştir. Tarihi derinliklerinden gelen bu yapı günümüze sağlam olarak ulaşmıştır. Günümüzde bu tarihi amfi tiyatro konser ve çeşitli etkinliklerde kullanılmaktadır. Her yıl çok sayıda kişi tarafında ziyaret edilmektedir.

Aspendos Antik Kenti Tiyatrosu Nerede, Nasıl Gidilir?

Aspendos Antik Kenti Tiyatrosu, Antalya’nın Serik ilçe merkezine 8 km uzaklıkta Belkıs Köyündeki Aspendos Antik Kenti içerisinde bulunur. Buraya Antalya merkezden gitmek için sizlere bir kaç farklı yol önermek istiyoruz. Ya Antalya merkezden otogara gelip 7 lira karşılığında Serik ilçesine gelip buradan minibüse binip 2 lira karşılığında antik kente ulaşabilirsiniz. Yada internet üzerinden Bla Bla car gibi uygulamalar ile o tarafa giden araçlarla anlaşıp gidebilirsiniz.

Aspendos Antik Tiyatrosu Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Aspendos Antik Tiyatrosu, Nisan – Ekim aylarında 09:00-19:00, Kasım-Mart döneminde ise 08:00-17:00 arasında olup haftanın her günü açıktır. Öncelikle Aspendos Antik Kentine giriş ücreti 25 lira olup, Müze kartınızı girişte kullanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here