Can - Atlas Earthlifter
Can - Atlas Earthlifter
Merhabalar ben Can..  atlastheearthlifter hesabında gördüğüm, deneyimlediğim yerleri biriktiriyorum. 35 yaşında bir sinema akademisyeniyim. Kökenlerim Yunanistan ve Türkiye’ye dağılıyor. Çok kültürlü olarak büyüdüm bu sebeple.

Atlas Earthlifter
Atlas Earthlifter
Gezmeye mesleğim nedeniyle başladım. Akademik çalışmalar için gezerken aslında gezmenin kendisine tutulduğumu fark ettim. O gün bugündür de sürekli olarak yollardayım. 15 kadar ülkeye ve 30’un üzerinde şehre gittim. Dünyayı ve özellikle Avrupayı geziyorum. Daha önce hayatımın her aşamasında ülkemin 76 şehrini görme sansım olmuştu.
Can - Atlas Earthlifter
Can – Atlas Earthlifter
Bir gezgin olarak gördüğüm en heyecan verici Lizbon olduğunu söyleyebilirim. Avrupa’nın  Latin Amerika’sı olan bu şehir. Seramikle(azulejo) kaplı evleri, olağanüstü renkleri, yokuşlu mu yokuşlu sokaklarıyla muazzam bir his yaratıyor insanda. Lizbon bir gezginde uyandırması gereken her hissi uyandıran bir şehir.  Sokaklarda gezmeyi, kaybolmayı, şehir tatlarını keşfetmeyi çok seviyorum. Roma, Paris, Budapeşte,Viyana gibi kentler bunlar için size olağanüstü imkanlar sunuyor.
Can - Atlas Earthlifter
Can – Atlas Earthlifter
Gezi hayatımdaki en kötü anıyı Kiev girişinde yaşadım. Saatlerce pasaport polisi tarafından bekletildim ve sorgulandım. O da Ukrayna’ya son gidişim oldu zaten.
Bir gezginden herkese, bütün gezginlere selamlar olsun. Hayatınız geziyle dolsun..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz