gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Maine eyaletinin başkenti Augusta’dır. Diğer Maine şehirleri arasında Portland, Bangor, Lewiston ve Presque bulunur. Portland, 2015 yılı itibarıyla 66.881 kişilik nüfusu ile Maine’in en büyük şehridir. Augusta, Kennebec County’de yer almaktadır.

Demografi

Augusta, Montpelier, Vermont ve Pierre’den sonra nüfus bakımından ABD’nin üçüncü en küçük başkentidir. Nüfusu 19.136 kişidir. Maine eyaletinde Augusta, 9. en büyük şehirdir. Augusta, 1832’de Maine’in başkenti ilan edildi. Başkent toplam 150.30 kilometrekarelik bir alanı kaplamaktadır. Bu, 142,79 kilometrekarelik araziden oluşurken, 7,51 kilometrekare sudur. Augusta’nın 2015 yılı nüfusu 19.136 kişidir. ABD’nin en doğudaki başkentidir.

Augusta iklimi

Augusta’nın iklimi nemli karasal olarak sınıflandırılır. Yazları yağışlı, Sıcak ve nemli, kışları soğuk ve karlı geçer. Temmuz, 26 santigrat derecenin üzerindeki sıcaklıklarla en sıcak aydır. Ocak, ortalama düşük sıcaklığı -12,2 santigrat derece olan en soğuk aydır.

Augusta, doğuda Windsor, güneyde Chelsea, Güneydoğuda Hallowell, batıda Manchester ve kuzeyde Sidney ve Vassalboro ile sınır komşusudur. Maine eyaletinin başkenti, Kennebec County’nin ilçe merkezidir.

Augusta Hükümeti

Maine‘in yönetim sistemi bir belediye başkanı ve belediye meclisinden oluşur. Belediye meclisi, şehrin tüm yasama işlevlerinden sorumludur. Şehrin satın alma acentesi olan bir şehir müdürü de var. Maine belediye başkanı Davis Rollins’tir. Başkentin kendi bayrağı ve mührü vardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz