Bakire Kızlar
Bakire Kızların Evlenemediği, Evde Kaldığı İlginç Kabile

Türk Gezgin “Seyyar Kalem“, Etiyopya gezisinden ilginç gelenek ve göreneklere şahit oluyor. Dassanech ve Hamer kabilelerinde bakire kızlar evlenemiyor olması bizlere hayli ilginç gelecektir.

Türk kültürünün tam aksi bu gelenek, Dassanech ve Hamer kabilelerinde hayli sıradan ve yerleşik bir kültür izlenimi vermektedir. Gezgin Seyyar Kalem, karşılaştığı bu ilginç durumu resmi hesabından aşağıdaki gibi açıklıyor.

Bekaret konusu yerlilerin de aklını karıştırmış. Bu kabilede (Mursi) evlenmek için bakire olmanız gerek ama Dassanech ve Hamer kabilelerinde bakire kızlar evlenemiyor. Hatta erkekler bakire kızları çekici bulmuyorlar. Tercüman aynen şöyle söyledi, bakire kız ile iyi seks yapamaz, bilmez. O yüzden erkekler bakire kız istemiyor bu kabilelerde. Bu arada evlilik öncesi çocuk doğurmak büyük olay. Kendilerine has doğum kontrol yöntemleri var ama olur da işlemezse ve doğan çocuk erkek olursa, öldürülüyor. Kız olursa, aileye başlık parası getireceği için bir şey yapılmıyor. Çocukları ağızlarından içeri kum boca ettikten sonra vahşi doğaya bırakıyorlar ölmeleri için. Sadece birkaç yıl önce kurulan bir kuruluş bu çocukları toplamaya başlamış. Yani son dönemde öldürmemeye başlamışlar ama vahşi ve gaddar bir çok kural bu kabilelerde devam ediyor.

Bu yanımdaki kızlar kabilenin genç kızları, koca aradıkları belli oluyor sanırım hallerinden ?? Bu arada göğüslerini sansürlememin sebebi Facebook. Önce ki gün üstsüz koyduğum fotoğraflar hem silindi hem de sayfam 1 günlüğüne kitlendi ? Bence yaşam tarzları çok normal ve bu insanlar bunu kesinlikle cinsel bir şey olarak görmüyor. Bu gördüğünüz tip konuları zihnimizde yarattığımızın bir başka kanıtı. Bir ülkede diz kapağını, omuzunu göstermek tehşir iken, diğerinde üstsüz olmak son derece normal.

Bakire Kızlar
Bakire Kızların Evlenemediği, Evde Kaldığı İlginç Kabile

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here