gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Toplamda 20 ilçesiyle sadece bulunduğu Marmara Bölgesinin değil aynı zamanda tüm Türkiye’nin en güzel şehirlerinden birisi olan Balıkesir‘de nereye gidilir, nereler gezilir isimli bu makalemizde sizlere şehirde bulunan önemli noktaları anlatacağız.

İlimiz daha çok doğal güzellikleri ile bilinmektedir. Zeytin ağaçları, muazzam manzarası, köyleri, denizi her şeyi bir harikadır. Tam yaşanılacak şehirdir. Balıkesir ilimize bir gezi düzenleyip gönlünüzce gezin derim.

Bu makalemizi okuduktan sonra Balıkesir’i daha ayrıntılı anlattığımız “Balıkesir Gezilecek Yerler” ve “Balıkesir’de Gezilecek 10 Yer” isimli makalelerimizi de okumayı unutmayın sakın.

Balıkesir Gezilecek Yerler

Rahmi Koç Müzesi Taksiyarhis Kilisesi : Balıkesir ili, Ayvalık ilçe sınırında bulunan Rahmi Koç Müzesi Taksiyarhis Kilisesi, Rum Ortodoks cemaati tarafından, 1873 yılında inşa edilmiştir.

Kaz Dağları Milli Parkı : Kaz Dağları Milli Parkı; Balıkesir, Edremit sınırlarında Biga Yarımadasının güneyinde yer alan 21.463 hektarlık alanı kaplayan doğa harikası bir yerdir.

Sarımsaklı Plajı : Balıkesir ili, Ayvalık ilçe sınırında bulunan Sarımsaklı Plajı, ülkemizin en güzel ve en popüler plajlarından biridir.

Tahtakuşlar Etnografya Müzesi : Balıkesir ili, Edremit ilçe sınırında bulunan Tahtakuşlar Etnografya Müzesi, 1991 yıllında Köy öğretmeni Alibey Kudar tarafından Türkiye’de hizmete açılan ilk köy müzesidir.

Değirmen Boğazı Tabiat Parkı : Balıkesir ili, Merkez Karesi ilçe sınırında bulunan Değirmen Boğazı Tabiat Parkı, Mesire yeri iken 11.07.2011 tarihinde Tabiat Parkı ilan edilmiştir.

Kuvay-ı Milliye Müzesi : Balıkesir ili, Merkez Karesi ilçe sınırlarında bulunan Kuvay-ı Milliye Müzesi, 6 Eylül 1996 tarihinde hizmete açılmıştır.

Hayrettin Pasa Cami : Balıkesir ili, Ayvalık ilçe sınırında bulunan Hayrettin Pasa Camii, Eski bir kilise olup 1850 yıllında inşa edilmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz