Balkaya Köyü Nerede, Nasıl Gidilir?

Kırklareli ili, Vize ilçe sınırında yer alan Balkaya Piknik Alanı, havaların ısınmasıyla birlikte bölge halkının akın ettiği bir mesire alanıdır.

Özellikle doğa tutkunların mutlaka uğraması gereken bir yerdir. Burada harika doğal güzellikler bulunmaktadır. Bol bol manzara fotoğrafı çekip bu anılarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz. Bunun dışında sevdiklerinizle birlikte buraya gelip doğa ile iç içe bir konumda burada piknik yapabilir ve doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Ayrıca piknik alanında ve yakınlarında 4 tane alabalık tesisi bulunur. Bu tesislere de uğrayıp lezzetli balıkların tadına bakabilirsiniz. Sevdiklerinizle birlikte kamp kurarak güzel ve keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Balkaya Piknik Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Balkaya Piknik Alanı, Kırklareli’nin Vize ilçesine bağlı Balkaya Köyünde bulunur. Buraya ulaşmak için ilk önce Vize ilçesine ulaşmak gerekir. Vize kent merkezinde bulunan  Vize otobüs garajı yanından kalkan minibüslerle buraya ulaşım sağlayabilirsiniz. Piknik alanı köye oldukça yakın bir konumda bulunur.

Balkaya Piknik Alanı Giriş Ücreti

Balkaya Piknik Alanı girişi ücretsizdir. Fakat son zamanlarda ücretli yapıldığı söylenmektedir. Buna göre tedbirli gitmeniz gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz