Bangkok
Bangkok

Bangkok Gitmeden Önce?

Bangkok kentini ziyaret ettiğiniz zaman Dünyanın pek çok ülkesinde görmüş olduğunu eski şehir ve yeni şehir kavramları Bangkok içinde geçerlidir. Eski şehirde daha çok Dini temelli ve eski yapılar mevcut iken, yeni şehirde ise yüksek binalar ve alışveriş merkezleri bulunmaktadır.

Bundan dolayı Bangkok kentine gitmeden önce mutlaka bir seyahat rotası oluşturmanız gerekmektedir. Hatta hangi tarafta daha çok kalacak iseniz o tarafta bir otel rezervasyonu yapmanız daha akıllıca olabilir. Örneğin eski yapıları ve Budist dini yapıları görmek istiyorsanız ise Eski şehir tarafında bir otel kiralayın ki yürüyüş mesafesinde yapıları dolaşabilesiniz. Ya da en azından metro ile ulaşım imkanlarınız kolay olsun. Çünkü Bangkok büyük bir şehir ve ulaşım çok önemli.

Bangkok çok sıcak ve bunaltan bir şehir olduğu için, kalabalıklar zaman zaman sizi sıkabilir. Ancak Dünyanın en büyük açık hava marketini, akvaryumunu, 8 tane çok büyük alışveriş merkezini ve Budist tapınaklarını gördükten sonra neşeniz yerine gelecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz