Barcelona Nerede, Hangi Ülkede
Barcelona Nerede, Hangi Ülkede

Barcelona, Madrid‘den sonra İspanya‘nın en büyük ikinci şehridir. Aynı zamanda İspanya’nın Katalonya bölgesinin başkenti ve Akdeniz kıyısında bir liman şehridir. Barcelona şehrinde yaklaşık bir buçuk milyon insan yaşamakta ve çevresinde ise üç milyondan fazla insan vardır.

Şehrin çevresinde birkaç dağ ve nehir vardır. Yakınlarda beş yüz metreden daha yüksek bir dağ olan Tibidabo’yu görebilirsiniz. Üzerinde üç yüz metre yüksekliğinde bir Televizyon Kulesi var. İklim subtropikaldir: kışın ılıman, ancak yaz aylarında sıcak ve kuraktır.

Barselona’da hala inşa edilen Sagrada familya Kilisesi de dahil olmak üzere birçok gezilecek yer bulunmaktadır. Park Güell’i de tasarlayan ünlü mimar Antoni Gaud tarafından tasarlandı. Rambla, birçok mağaza, restoran ve gece kulübü ile Eski Kent’te ünlü bir Caddedir. İşte Canaletas Çeşmesi. İçenler Barcelona’ya geri dönecek.

Barcelona Nerede, Hangi Ülkede
Barcelona Nerede, Hangi Ülkede

FC Barcelona’nın oynadığı Camp Nou Stadyumu da bilinmektedir. İspanya’nın en başarılı iki Futbol Takımından biri ve aynı zamanda Avrupa’nın en başarılı takımlarından biridir. Takımda Lionel Messi ve Antoine Griezmann gibi Futbol yıldızları oynadı. 1992 yaz Olimpiyatları Barcelona’da yapıldı. Şehir Daha sonra turistler için popüler bir yer haline geldi.

Katalonya Bölgesi, İspanya’dan birçok açıdan kültürel farklılıklara sahiptir. Uzun zamandır İspanya’dan bağımsız olmak istiyor. Barcelona yakında kendi ülkesinin başkenti olabilir gibi düşüncelerde yer almaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here