Barselona Gezi Rehberi

Barselona Gezi Planı, Gezilecek Yerler ve Gece Hayatı Rehberi

 1. Hakkında Bilgi
 2. Günlük Gezi Planı
 3. Ulaşım
 4. Alışveriş
 5. Yeme İçme
 6. Nerede Kalınır
 7. Gece Hayatı
 8. Turlar
 9. Konsolosluklar
 10. Dikkat Etmeniz Gerekenler

Hakkında Bilgi

Türk vatandaşlarının neredeyse en çok gittikleri İspanya şehridir. Burada yaşayanlar kendilerini Katalan olarak ifade etmektedirler. Oldukça zengin bir halka sahip olan Barcelona, ülkede yine kendisiyle aynı adı taşıyan futbol takımı ile bilinmektedir. Şehir ile kısaca bilgileri başlıklar halinde vermeye çalışacağız. Şöyle ki;

Tarih: Bu şehir M.Ö. 3. yy’da Kartacalılar tarafından eski bir şehir üzerinde kurulmuştur. Burada çok sayıda medeniyet varlığını sürdürmüştür. 1992 Yaz Olimpiyatları’na ev sahipliği yapan şehir günümüzde önemli bir yıldız şehir haline gelmiştir.

Coğrafi Bilgiler: İspanya’nın  kuzeydoğusunda bulunan şehir İspanya-Fransa sınırının yaklaşık 150 km güneyinde yer alır.Tarragona, Lleida ve Gerona şehirleriyle komşudur. Balear Denizi kıyısında, Fransa sınırına yakın bir konumdadır.

Nüfus: Barcelona şehri 2016 yıllı itibariyle toplam nüfusu 5.308.600’dır. Bu haliyle Avrupa Birliği sınırları içindeki altıncı büyük metropoliten alandır.

İklim: Barcelona şehrinde  step iklimi hakimdir. Burada az da olsa yıl boyu yağış görülür.

Ne Zaman Gidilir: Buraya gitmenin en uygun olduğu zaman ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Özellikle mayıs ve haziran aylarında çok sayıda turist şehri ziyaret etmektedir.

Para Birimi: İspanya Avrupa Birliğine üye ülke olduğundan dolayı para birimi Euro’dur.

Saat Farkı: İspanya ile Türkiye arasında 1 saatlik zaman farkı vardır. İspanya, Türkiye’den bir saat geridedir.

Resmi Dili: Barsellona’nın resmi dili Katalanca ve İspanyolca’dır. Bu iki dil dışında şehirde İngilizce de konuşulmaktadır.

Vize Durumu: Bilindiği üzere Avrupa Birliğine üye ülkeler Türk Vatandaşlarından vize istemektedir. siyah, gri ve yeşil pasaport sahipleri, 90 günü aşmamak şartıyla burayı ziyaret edebilirler. Bordo pasaport sahiplerinin ise  Schengen vizesi alması gerekiyor.

Gezi Süresi: Kuzeydoğu İspanya’da bulunan Barcelona, tarihi mimarisinden, canlı alışverişe, kültürüne ve canlı gece hayatına kadar turistlerin aradıkları her şeyi sunan, ülkenin en iyi seyahat yerlerinden biridir. Buraya deniz tatili için gelemeyen gezginler en az 2-3 günlük bir gezi planlamaları gerekmektedir.

Günlük Gezi Planı

1.Gün 

Katalunya Meydanı (Plaza Catalunya)

Şehrin ünlü ve işlek meydanı eski şehir ve Eixample bölgesi arasında bulunmaktadır. Burası gezinizin ilk rotası olmalıdır. Meydan üzerinde bulunan yapıları ziyaret edip burada yeyip içebilirsiniz. Ya da alışveriş yapabilirsiniz.

Nasıl Gidilir: “Catalunya” metro durağında inerek buraya ulaşabilirsiniz.

Adres: Plaça de Catalunya, 08002 Barcelona, İspanya

La Rambla Caddesi

Port Vell (Eski Liman) ile Katalunya Meydanı arasında bulunan bu cadde şehrin nabzı atıldığı caddedir. Şehrin en popüler caddesi olup üzerinde birçok tarihi yapı ve doğal güzellik bulunur. Bu cadde 7/24 hareketli olup özellikle sokak sanatçıları dikkat çekmektedir.

Nasıl Gidilir: “Catalunya”, “Liceu” ya da “Drassanes” metro duraklarından inip caddeye yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Port Vell (Eski Limana)

La Rambla Caddesi’nin sonunda bulunur. 1992 Barselona Olimpiyatları öncesinde başta sona yenilenen liman şuan kesinlikle görülmeye değer bir yerdir. Liman üzerinde birçok tarihi yapı bulunur. Buraya gelip bu yapıları gezmelisiniz.

Nasıl Gidilir: “Barceloneta” ya da “Drassanes” metro duraklarında buraya ulaşabilirsiniz.

Adres: Moll del Dipòsit, 08039 Barcelona, İspanya
Telefon: +34 933 17 61 35
Mercat de Sant Josep de la Boqueria

La Rambla Caddesi üzerinde bulunan şehrin popüler kapalı pazarıdır. Tarihi bir öneme sahip olmasa da burada satılan sebze, meyve ve diğer gıda eşyaları burayı dikkat çeker hale getirmiştir. Özellikle lezzetli çikolatalarına bayılacaksınız. Buraya uğrayıp alışveriş yapabilirsiniz.

Nasıl Gidilir: “Liceu” metro durağından inip buraya yüryerek ulaşılabilir.

Adres: La Rambla, 91, 08001 Barcelona, İspanya

Telefon: +34 933 18 25 84

Ziyaret saat ve günleri: Pazar günleri(Kapalı) dışında 08:00-20:00 arasında açıktır.

Plaça Reial(Royal Plaza, Kraliyet Meydanı)

Avrupa’nın klasik meydanlarından biridir. Bu meydan üzerinde çok sayıda restoran, otellerle ve cafelerle çevrilidir. Meydan ortasında harika bir havuz bulunur. Yine meydanda birçok tarihi yapı bulunur. Bunları ziyaret etmeden dönmeyin.

Nasıl Gidilir: La Rambla caddesinden yürüyerek buraya ulaşılabilir.

Tarık Bin Ziyad Mescit (Mezquita Tariq Bin Ziyad)

Barselona şehrinde bulunan tek camidir. Bu cami El Raval bölgesinde bulunur. Bu bölge varoş bölgesi olarak bilinir. Cami ziyaretinde dikkat etmelisiniz.

Nasıl Gidilir: Katalunya Meydanında buraya yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Adres: Calle San Rafael, 10, 08001 Barcelona, İspanya
Telefon: +34 934 41 91 49
Santa Maria del Mar kilisesi 

La Rambla caddesinin hemen solunda bulunan kilise görülmeye değerdir. Kilise 14. yüzyılda Mimar Berenguer de Montagut tarafından inşa edilmiştir. Özellikle kilisenin camları dikkat çekicidir. Buraya gelirseniz şehrin en popüler kilisesini mutlaka ziyaret edin.

Nasıl Gidilir: “Jaume I” metro durağında inip buraya yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Adres: Plaça de Santa Maria, 1, 08003 Barcelona, İspanya

Telefon: +34 933 10 23 90

Ziyaret Saatleri: Pazartesi-Cumartesi 09.00-19.30, 16.30-20.00, Pazar 10.00-13.30, 16.30-20.00

Barselona Katedrali ( Barcelona Catedral) 

La Rambla caddesine yakın bir konumda bulunan katedral mimarisi dikkat çekmeyi başarmaktadır. Katedral 1298 yıllında II. Jaume’nin emri ile inşa edilip fakat 20. yüzyılın sonlarına doğru ancak bitirilebilmiştir. Katedralin harika bir bahçesi bulunuyor. Bahçenin içinde bir havuz var. Havuzda çok tatlı ördekler bulunuyor.

Nasıl Gidilir: “Liceu” ya da “Jaume I” metro durakları üzerinde buraya ulaşabilirsiniz.

Adres: Pla de la Seu, s/n, 08002 Barcelona, İspanya
Telefon: +34 933 15 15 54
Ziyaret Bilgileri: Her gün  08.00-19.30 saatleri arasında açıktır.
Kristof Kolomb heykeli (Columbus Monument, Mirador de Colom)

La Rambla caddenin sonunda bulunur. 60 metre yükseklikte bulunan heykel, Kristof Kolomb’un Amerika keşfi dönüşünde ayak bastığı ilk yerdir. Bu kule de bu yüzden buraya yapılmıştır. Burada kuleye çıkıp şehrin manzarasını izleyebilirsiniz.

Nasıl Gidilir: “Drassanes” metro durağı üzerinde buraya ulaşılabilir.

Adres: Plaça del Portal de la Pau, Barselona

Ücret: Kuleye çıkış 3€’dur.

Montjuic Tepesi

Yahudi tepesi olarak da bilinen bu tepe görülmeye değerdir. Tepe üzerinde şehrin manzarasını izleyebilirsiniz. Burada bulunan diğer yapıları da gezebilirsiniz.

Nasıl Gidilir: 55, 150 numaralı otobüs,  L-2, L-3 Metro hattı ile buraya ulaşabilirsiniz. 

Poble Espanyol (İspanyol Köyü)

Montjuic Tepesi’nde bulunan bir açık hava müzesidir. Bu müze 1929 yıllında şehrin popüler cadde, meydan ve binaları küçük ölçekli replikalarıyla oluşturulmuştur. Burada ülkenin  117 ünlü ve özel binanın kopyası bulunmaktadır. Buraya mutlaka gelip burayı görmelisiniz.

Nasıl Gidilir: 55, 150 numaralı otobüs, L-2, L-3 Metro hattı ile buraya ulaşabilirsiniz.

Adres: Avinguda del Marques de Comillas, Barselona

2.Gün

Bitmeyen Kilise ( La Sagrada Familia )

Barselona şehrin simgesi haline gelen bu kilise günümüzde halla yapımı devam eden bir kilisedir. Evet yanlış duymadınız halla inşası devam etmektedir. Bu nedenle bitmeyen kilise ismini almıştır. Kilisenin yapımına 1883 yıllında başlanmış 1884 yıllında Antoni Gaudi projeye dahil olmuştur. Antoni Gaudi bu kiliseyi Avrupa’nın en büyük kilisesi yapmaya karar verir. Fakat 1926 yıllında bir tramvay altında kalarak can verir. Kilise de öylece yarım kalır. Uzun yıllar karşılamaz. Daha sonra İspanya iç savaş nedeniyle unutulur. Günümüzde yapılan bağışlar ve bilet ücretleri ile kilisenin inşası devam etmektedir. 2026 yıllında tamamlanması bekleniyor. Buraya yolunuz düşerse mutlaka gidip ziyaret edin. Aynı zamanda bu yapı UNESCO Dünya Miras listesinde bulunuyor.

Nasıl Gidilir: “Sagrada Familia” metro durağı üzerinde buraya ulaşabilirsiniz.

Adres: Carrer de Mallorca, 401, 08013 Barcelona, İspanya

Ziyaret Saat ve Günleri: Her gün  09.00-20.00 saatleri arasında açıktır. Kışın ise 19:00’a kadar açık kalmaktadır.

Park Güell 

Barselona’nın dünyaca ünlü sıra dışı parkı olan Park Güell 1984 yıllında UNESCO Dünya Kültür Miras listesinde bulunuyor. 1910 yıllında sanayici Eusebio Güell ailesi, Antoni Gaudi çağırıp burada 60 evden oluşan bir site yapmaları istenir. Bu siteleri zenginlere satmak için yapar. Bütün evlerin kabası biter. iki ev faaliyete girer. Eusebio Güell ailesi evleri satamaz ve projeyi durdur. Biten evlerden birine yerleşirler. Diğerini de Antoni Gaudi ve ailesine verilir. Bu evler ve bahçesi 1922 yıllında halka açılır. Park içerisinde çok sayıda yapı bulunur. Burada çok keyifli bir zaman geçireceğinize inanıyorum. Buraya mutlaka gelip parkı ziyaret edin.

Nasıl Gidilir: 24 numaralı otobüs hattı ile buraya ulaşabilirsiniz. Ya da Lesseps metro durağı üzerinde ulaşabilirsiniz.

Adres: 08024 Barselona, İspanya

Telefon: +34 902 20 03 02

Gaudi Ev Müzesi(Gaudi House Museum)

Park Güell’in içinde bulunan birr müzedir. Bu müze Eusebio Güell’in isteği üzerine Antoni Gaudi tarfında yapılması istenen 60 evden biridir. Evlerden sadece ikisi bitmişti ya bir tanesini Antoni Gaudi ve ailesine verilmişti. İşte müze o evdir. Bu evde Gaudi 1906 – 1926 yılları arasında yaşamıştır. Günümüzde müze olarak kullanılmaktadır.

Nasıl Gidilir: 24 numaralı otobüs hattı ile buraya ulaşabilirsiniz.

Adres: Park Güell, Ctra. del Carmel, 23A, 08013 Barcelona, İspanya

Telefon: +34 932 19 38 11

Tibidabo Tepesi 

512 metre yüksekliği ile Barselona’nın Collserola bölgesinde bulunur. Şehrin en yüksek tepesi olarak bilinir. Tepe üzerinde Parc d’Atraccions lunaparkı, Torre de Collserola kulesi ve Temple Expiatori del Sagrat Cor kilisesi bulunuyor. Bu tepeye çıkıp bu yapıları gezip daha sonra şehrin harika manzarasını izleyebilirsiniz.

Nasıl Gidilir: Buraya 7 numaralı metro hattı ile gelip Tibidabo istasyonunda indikten sonra füniküler tren ile tepeye çıkabilirsiniz. ya da hop on hop off otobüsleri ile de buraya ulaşabilirsiniz.

Nou Camp Stadyumu(Barcelona Stadı)

Özellikle  futbolseverlerin uğraması gereken bir yerdir. Burası Dünyanın en ünlü futbol kulübü FC Barcelona’nın maçlarının oynadığı stadyumdur. Burada aynı müze bulunur. Özellikle futbol ve maçlara ilgi duyanlar gelsin. Yoksa diğer şekilde tat almazsınız.

Nasıl Gidilir: “Maria Cristina” ya da “Collblanc” metro duraklarında inip buraya yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Adres: Carrer d’Aristides Maillol, 12, 08028 Barcelona, İspanya

Katalan Ulusal Sanat Müzesi (MNAC)

Barselona’nın gösterişli ve popüler saraylarından biri olan Katalan Ulusal Sanat Müzesi, Dünyaca ünlü bir sanat müzedir. Burada çok sayıda sanat eseri sergilenmektedir. Müzedeki eserlerin çoğu 12. yüzyılda kalma eserlerdir. Buraya yolunuz düşerse bu müzeyi mutlaka ziyaret edin.

Nasıl Gidilir: “Espanya” metro durağı üzerinden buraya ulaşılabilir.

Adres: Palau Nacional, Parc de Montjuïc, s/n, 08038 Barcelona, İspanya
Telefon: +34 936 22 03 60

Giriş Ücretleri: Giriş 6,5€

Ziyaret Bilgileri: Salı-Cumartesi 10.00-19.00, Pazar 10.00-14.30

Casa Mila (La Pedrera)

Barselona şehrinin  Eixample semtinde Passeig de Gràcia caddesinde bulunur. Bu yapı 1906 – 1910 yılları arasında  Antoni Gaudí tarafında inşa edilmiştir.  Antoni Gaudí’nin La Sagrada Familia kilisesinden sonra en ünlü ikinci binasıdır. Sanat meraklısı politikacı Pere Mila için inşa edilmiştir. Bu bina 1984 yıllında UNESCO sit alanı kabul edilmiştir. Günümüzde en çok ziyaret edilen yapılarından biridir. Buraya gelip binayı inceleyip gezmelisiniz.

Nasıl Gidilir: “Diagonal” metro durağı üzerinde buraya ulaşılabilir.

Adres: Provença, 261-265, 08008 Barcelona, İspanya

3.Gün

Barceloneta 

Barceloneta ya da Plage bölgesi olarak bilinir. Bu bölgede deniz, kum ve güneş üçlüsünü tadabilirsiniz. Bölgede birçok plaj bulunur. Küçük restoranları ve kafeleriyle  ünlü bu bölge görülmeye değerdir. Denize girmek için en güzel bölgedir.

Nasıl Gidilir:  “Barcelonata” metro durağında inerek buraya ulaşabilirsiniz.

Marbella Plajı

Barceloneta bölgesinde bulunann bu plaj biraz değişik bir plajdır. Bu plaj diğer adı ile çıplaklar plajı olarak da anılmaktadır. Burada herkes çıplak anadan doğmadan denize girer. Özellikle Barceloneta bölgesinde ailece geziyorsanız biraz dikkat etmelisiniz bu plaja birden rast gelebilirsiniz.

Nasıl Gidilir:

Parc Ciutadella 

Barselona’nın en güzel turistik parklarından biridir. Park içerisinde kayıkla dolaşabileceğiniz bir göl, Hayvanat bahçesi, Doğa Tarihi Müzesi, Gezinti yerleri, oyun alanları, spor alanları ve gösteri alanları bulunur. Buraya gelirseniz harika zaman yaşayabilirsiniz. Buraya görmeden dönmeyin derim.

Nasıl Gidilir: “Arc de Triomf” ya da “Barceloneta” metro durakları üzerinden buraya ulaşabilirsiniz.

Adres: Passeig de Picasso, 21, 08003 Barcelona, İspanya
Telefon: +34 638 23 71 15
Ziyaret Saatleri: Yaz: 08.00-20.00, Kış: 08:00-18:00
Arc de Triomf (Zafer Takı) 

Parc Ciutadella parkın biraz yukarısında bulunan bu anıt görülmeye değerdir.  Paris’te bulunan Zafer Takında esinlenerek yapılmıştır. Bunun dışında meydan üzerinde çok sayıda canlı heykel görebilirsiniz.

Nasıl Gidilir: “Arc de Triomf” ya da “Barceloneta” metro durakları üzerinden buraya ulaşabilirsiniz.

Adres: Passeig de Lluís Companys, 08003 Barcelona, İspanya
Telefon: +34 932 85 38 34

Ulaşım

ŞEHİR İÇİ
Taksi Barselona’da birçok taksi bulunur. Bu taksiler ile şehrin birçok noktasına rahatlıkla ulaşılabilir. Taksi üzerinde bulunan yeşil ışık yandığında taksi boş olduğunu gösterir. Burada taksi ücretleri gece ve gündüz tarifesine göre çalışmaktadır. Gündüz açılış ücreti 2 Euro, gece açılış ücreti 3.10 Euro’dur. Burada taksimetre açmak zorunludur. Eğer birden fazla kişi olursanız taksi daha uygun fiyatta gelmektedir.
Metro Şehirde 5 ayrı metro hattı bulunur. Bu metro hatları Cumartesi günleri 24 saat hizmet verirken diğer günlerde gece yarısına kadar hizmet vermeye devam etmektedir. 2-3 günlük seyahat kartları 11.20 – 15.90 Euro arasında değişmektedir.
Tramway Şehirde 5 tane tramvay hattı bulunur. Bu hatlar t1, t2, t3, t4 ve t5 olmak üzere 5 hattır. Bu hatlarla şehrin birçok bölgesine ulaşabilirsiniz.
Bisiklet Diğer Avrupa şehirlerinde olduğu gibi buradan da bisiklet kullanımı oldukça yoğundur. Şehir merkezinde birçok bisiklet kirlama yerleri bulunur. Burada bisiklet kiralayıp şehrin birçok noktasına ulaşım yapılabilir. Ayrıca şehirde 30 dakikaya kadar ücretsiz bisiklet paylaşımı bulunur. Bu bisikletler metro ve tren istasyonlarında bulunur.
Minibüs, Otobüs Şehirde sıkça kullanılan bir diğer ulaşım aracı otobüslerdir. Şehirde yaklaşık 200 tane otobüs rotası bulunur. Bu rota ile şehrin birçok noktasına ulaşabilirsiniz. Otobüsler: 05:00/ 06:00 – 22:00/ 23:00 saatleri arasında çalışmaktadır. Yine gece çalışan otobüslerde bulunmaktadır.
ŞEHİR DIŞI
Uçak Barselona şehrin 13 km güneyinde Barselona Uluslararası Havalimanı (El Prat) bulunur. Ülkemizden buraya direk bulunmaktadır. Yaklaşık 3,5 saat yolculuktan sonra şehrin havalimanına ulaşıyorsunuz. Havalimanından şehir merkezine gitmek için otobüs, tren, taksi veya kiralık araçla ulaşabilirsiniz.
Otobüs Başta İspanya şehirlerinde olmak üzere birçok Avrupa şehrinden buraya otobüslerle ulaşılabilir. Otobüsler gayet hoş ve şık olup güzel bir yolculuk yapmanızı sağlar.
Tren Bilindiği üzere Avrupa şehirlerinde ulaşım denilince akla hemen hızlı trenler gelmektedir. Bu hızlı trenlerle Avrupa’nın birçok şehrinde Barselona’ya gelebilirsiniz. Burada birçok tren istasyonu bulunur.
Gemi Barselona’dan deniz kıyısı olan birçok şehre feribot seferleri düzenlenmektedir. Bu feribot seferleri ile rahatlıkla ulaşım yapabilirsiniz.
Araba Gerekli evrakları tamamladıktan sonra ülkemizden çıkıp Avrupa şehirlerini geze geze özel aracınızla buraya ulaşabilirsiniz.

Alışveriş

Barselona’da alışveriş yapmak gayet eğlencelidir. Burada birçok dükkan, mağaza, alışveriş merkezi ve moda evi bulunur. Şehrin birçok noktasında bulunan pazarlar ve antika eşyaların satıldığı çarşılar ise şehrin ne kadar renkli olduğunu gösterir. Burada gönlünüzce alışveriş yapabilir ve sevdiklerinize hediyelik eşya satın alabilirsiniz. Burada ne satın alırım diyorsanız işte cevabı:

 • Barselona Hediyelik Eşya(Şehir ismini taşıyan çantalar, magnetler, kar küreleri,  kartpostallar, kupalar, şapka ve t-shirtler, anahtarlıklar)
 • Gaudi Tarzı Süsler
 • Katalan Eşekli Hediyeler
 • F.C Barcelona Taraftar Ürünleri

Yeme İçme

Barselona yemek kültürü daha çok Akdeniz ülkelerinden esinlenmiştir. Burada genelde deniz ürünleri, Et yemekleri, Zeytinyağlı yemekler ve sebze yemekleri bulunur. Burada her kültüre özgü yemek bulabilirsiniz. Buraya gelen bir kişi bu lezzetleri tatmadan geri dönmemeli.

Paella: karidesli ya da tavuklu olarak hazırlanan bu yemek aslında lapa bir pilav yemeğidir. Bizdeki bulgur pilavı andırmaktadır. Rivayete göre burada yaşayan kadınlar yemeklerin atıklarını toplayıp daha sonra gelen kişilere ikram etmişler bu yemek sonrada böylece ünlü olmuştur. Fakat bu rivayet sadece. Bu yemek genelde öğle yemeği olarak yenilmektedir.

Tapas: Bu yemek daha çok atıştırmalık olarak bilinir.  minik ekmekler üzerine  jambonlar, soslar, peynirler, domatesler ve birçok lezzetli malzeme koyulur. Bu yemeğin hikayesi ise şöyledir. Kral Alfonso’nun Cadiz üzerinde seyahat ederken yorulup bir yerde oturur. Burada  jerez içmek ister. Hancıya kızıp bana çabuk bir  jerez getir der. Hancı koşup krala  jerez hazırlar fakat içine toz kaçmasın diye bir tabak bırakır. Tabakta boş kalmasın diye içine atıştırmalık bir şeyler koyar. Bu kralın çok hoşuna gider. O günden sonra bu yemek popüler olur.

Patates Bravas: Adında da anlaşılacağı üzere elma dilimleri şeklinde patatesler dilimlenip kızartılır. Daha sonra üzerine sarımsaklı yoğurt dökülür. Harika bir tadı var denemelisiniz.

Nerede Kalınır

Barselona şehri her yıl binlerce hatta milyonlarca turist ağırlamaktadır. Hal böyle olunca akla hemen konaklama yeri sorun olur mu sorusu gelmektedir. Öncellikle şunu söyleyelim. Kesinlikle konaklama yönünde bir sıkıntı yoktur. Çünkü şehirde çok sayıda konaklama alanı bulunmaktadır. Burada otel, kiralık ev, pansiyon ve hostel bulunur.

Barselona Otelleri

Bersolana otelleri oldukça şık ve temizdir. Buraya gelenler çoğu memnun bir şekilde ayrılmaktadır. Burada 2-3 yıldızlı bir otelde kalmayı düşünürseniz 2 kişi için ortalama gecelik 80– 150 Euro arasında bir fiyat ödersiniz.

Öneriler

Barselona 10 ana bölgeden oluşmaktadır. Bu bölgelerin hepsinde kendine özgü bir turistik alanı bulunur. Fakat konaklama deilince akla ilk olarak Ciutat Vella, Eixample, Sants-Montjuïc, Gràcia ve Sant Martí bölgeleri gelmektedir. Burada bulunan otellerde gönül rahatlığı ile konaklayabilirsiniz.

Gece Hayatı

Barselona gece hayatı ve gece eğlencesi oldukça renkli ve parlak geçmektedir. Şehirde gece hayatı denilince özellikle  Las Ramblas Caddesi ve Liman Bölgesi akla gelir. Burada çok sayıda gece mekanı bulunur. Bu mekanlarda eğlence sabah saatlerine kadar durmadan devam eder. Şehir gece hayatı olarak Avrupa’nın en renkli şehirlerinden biridir. Barselona gece hayatı, gece eğlencesi ve gece mekanları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz linki tıklayıp yazıyı okuyabilirsiniz. <<Barselona Gece Hayatı

Turlar

Barselona’da çok sayıda tur düzenlenmektedir. Burada tekne ve bot turların yanında hop on hop off olarak indi bindinin mümkün olduğu otobüs turlarına katılabilirsiniz. Burada tur fiyatları oldukça pahalıdır. Biz siz değerli okurlarımız için şehirde bulunan tur fiyatların ortalamasını çıkardık. Bunu tabloya yansıttık. İşte o tablo

Otobüs Turu Bot Turu
Yetişkinler (14-59 Yaş) 22 Euro 22 Euro
Çocuklar (5-15 Yaş)

Yaşlılar (60 yaş ve üzeri)

Öğrenciler

14 Euro 14 Euro
Çocuklar (0-5 Yaş) Ücretsiz Ücretsiz

Konsolosluklar

Telefon: +34 93 317 92 31 / +34 680 414 283 ACİL DURUM HATTI
Faks: +34 93 481 55 28
E-posta: consulado.barcelona@mfa.gov.tr
Başkonsolosluk Posta adresi: Passeig de Gracia, nº 7, 1ª, 08007, Barselona – İSPANYA
Görev Bölgesi
 • Katalunya, Valensiya, Aragon, Murcia ve Balear Adaları Özerk Yönetimleri sınırları ile Andorra.
Çalışma Saatleri
Başvuru Kabul Saatleri : 09.30 -12.30
Tatil Günleri

01.01.2017 Yılbaşı

06.01.2017 Ülke genelinde dini tatil (Epifanía del Señor) 14.04.2017 Ülke genelinde dini tatil (Viernes Santo)
17.04.2017 Bölgesel (Katalunya) dini bayram (Lunes de Pascua) 01.05.2017 Emek ve Dayanışma Günü
05.06.2017 Yerel (Barselona) tatil (İkinci Paskalya)
24.06.2017 Bölgesel (Katalanya) tatil (San Joan)
15.08.2017 Ülke genelinde dini bayram (Asunción de la Virgen) 01.09.2017 Kurban Bayramı’nın 1. Günü
11.09.2017 Katalanya Milli Günü
25.09.2017 Yerel (Barselona) tatil (La Mercè)
12.10.2017 İspanya Milli Günü
01.11.2017 Ülke genelinde dini bayram (Azizler Günü) 06.12.2017 İspanya Anayasa Günü
08.12.2017 Ülke genelinde dini bayram (La Inmaculada Concepción)
25.12.2017 Noel tatili
26.12.2017 Bölgesel (Katalanya) dini bayram (San Esteban)

Bağlı Birimler

Ticaret Ataşeliği

Telefon : 00 34 93 215 78 11

Faks : 00 34 93 215 13 01

e-Posta : barselona@ekonomi.gov.tr

Adres : Passeig de Gracia, 46, 3º 1ª, 08007 Barcelona

Dikkat Etmeniz Gerekenler

 1. Barselona’da hırsızlık ve yan kesiciliğe karşı dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum.
 2. Havaalanında iki büyük terminal var.  uçacağınız havayolunun terminalini mutlaka öğrenin
 3. Barselona’da acil telefonlar: Polis, ambulans, yangın ve acil için 112. Turizm Polisi 208 18 33, Yerel Polis 619 82 60
 4. Şehirde kullandığınız toplu taşıma araçları için sürekli biletinizi yanınızda bulundurun.
 5. Şehirde özellikle gece hayatı dışarı çıkarken kıyafetlerinizin şık olmasına dikkat edin.
 6. Barselona’da uçakta iner inmez saatinizi 1 saat geri alın.
 7. Otel ve uçak rezervasyonu yaptırın mutlaka
 8. Bütün Avrupa şehirlerinde olduğu gibi buradan da yemeklerin içine domuz eti ya da domuz yağı konulmaktadır. Sipariş etmeden önce bunu belirtin(Tabi kullanmıyorsanız)
 9. Güzel bir planla şehrin keyfini çıkarabilirsiniz.

Göz at ;

 1. Madrid Gezilecek Yerler
 2. Madrid Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 3. Madrid Gece Hayatı
 4. İspanya Nerede?
 5. İspanya’da Gezilecek 10 Yer
 6. İspanya’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 7. İspanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 8. Barcelona Gezilecek Yerler
 9. İbiza Gezilecek Yerler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here