Bayramören

Bayramören ilçesi Çankırı ilimize bağlı 12 ilçesinden biridir. İlçe şehir merkezine yaklaşık 105 km uzaklıktadır. İlçeye gitmek için şehir merkezinden kalkan dolmuşlarla buraya ulaşılabilir.

Çankırı’nın İlçeleri

Bayramören Kurşunlu ilçesine bağlı bir bucak iken,  1973 yıllında belediye teşkilatı 1991 yıllında ilçe statüsüne kavuşmuştur. İlçeye bağlı 3 mahalle ve 27 köy bulunur. 2016 yıllı itibari ilçenin toplam nüfusu 2.275’dır. İlçemiz 2015 yıllında Dünya Yamaç Paraşütü Şampiyonasına ev sahipliği yapmıştır. Bu etkinlik ilçemizin tanıtımı için çok önemli bir yere sahip olmuştur.

Bayramören Gezi Rehberi

Yamaç Paraşütü

Bayramören’de Gezilecek Yerler

Bayramören Yamaç paraşütü

Bayramören Tarihi Ahşap Köprüsü

Bayramören İlçe merkezine 3 km uzaklıkta bulunur. Burada bulunan Melan Çayı üzerinde kurulmuştur. Yaklaşık 250 yaşında olan köprü Hayvan ve yayaların geçişi için büyük kolaylık sağlanmaktadır. 19. Yüzyılda yapıldığı düşünülen bu köprü yöre halkı tarafından kullanılmaktadır. Bayramören Tarihi Ahşap Köprüsü; 3.90 metre genişliğinde 4.40 metre uzunluğundadır. Köprü en son 2002 yıllında orijinaline uygun onarımdan geçilmiştir. Yolunuz düşerse bu tarihi köprüyü ziyaret etmenizi öneririm.

Bayramören Ahşap Köprüsü
Bayramören Tarihi Ahşap Köprüsü Nerede
Bayramören Tarihi Ahşap Köprüsü
Ahşap Köprü
Ahşap Köprüsü
Tarihi Ahşap Köprüsü

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here