Bucak

Bucak Burdur iline bağlı bir ilçedir. Bucak ilçesi Burdur il merkezine 44 km uzaklıkta yer almaktadır.

Bucak Gezilecek Yerler

Bucak ilçesi Antalya iline 80 km uzaklıkta yer almaktadır. Antalya’ya yakın olmasından dolayı ulaşımı gayet gelişmiştir. Gelişmiş bir ilçe olan Bucak tarihi mirasları ile dikkat çekmektedir. Bucak ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Göz at ;

 1. Bucak Gezilecek Yerler
 2. Bucak Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 3. Burdur Gezilecek Yerler
 4. Burdur’da Gezilecek 10 Yer
 5. Burdur Otelleri ve Burdur Otel Fiyatları
 6. Burdur Gece Hayatı
 7. Salda Gölü Nerede, Nasıl Gidilir
 8. Salda Gölü Otelleri ve Salda Gölü Otel Fiyatları
 9. Akdeniz Bölgesinde Görülmesi Gereken 10 Yer
 10. Burdur Gölü Nerede, Nasıl Gidilir
 11. Burdur Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu

İncirhan Kervansarayı

Bucak ilçe merkezine 7 km uzaklıkta İncirdere Köyünde yer almaktadır. 13. Yüzyılda Anadolu Selçuklu Hükümdarı Gıyasettin Keyhüsrev tarafından inşa edilmiştir.

Yoldan geçen kervanların konaklaması amacıyla yapılan İncirhan Kervansarayı büyük ve sade olan kitabeli kapısı ile dikkat çekmektedir. Günümüzde kısmen sağlam olan İncirhan Kervansarayı görülmesi gereken tarihi yapılardandır.

Susuz Kervansarayı

Bucak ilçesine bağlı Susuz Köyünde yer almaktadır. 13. Yüzyılda Anadolu Selçuklu mimarisine uygun olarak inşa edilmiştir. Susuz Kervansarayı dikdörtgen planlı, beş nefli ve ortası kubbeli bir yapıdır. Hanın geometrik desenler ile süslenen giriş kapısı dikkat çekmektedir.

Kremna Antik Kenti

Bucak ilçe merkezine 25 km uzaklıkta Çamlık Köyünde yer almaktadır. Aksu Vadisine hakim, çevresi uçurumla çevrili bir tepe üzerinde yer alan antik kent; ilginç konumundan dolayı “uçurum” anlamına gelen Kremna ismini almıştır.

Pisidialılar tarafından kurulan antik kent en parlak dönemini MS. 2. Yüzyılda yaşamıştır. Kremna Antik Kentinden günümüze bazilika (mahkeme salonu9, kütüphane, kilise ve akropol kısmı ulaşmıştır.

Sia Antik Kenti

Bucak ilçesine bağlı Karaot Köyünde yer almaktadır. Çam ağaçları arasında gizemli bir görüntü oluşturan Sia Antik Kenti Psidia Kenti olma özelliğine sahiptir.

Sia Antik Kentinde yer alan surlar, iki katlı kule, mezar anıtları, giriş kapısı, Roma Dönemine ait meclis binası ve iki adet kilise kalıntıları günümüze ulaşmıştır.

Bucak Hangi Şehirde
Bucak Haritası
Bucak Nasıl Gidilir
Bucak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here