Bochum Gezilecek Yerler
Bochum Gezilecek Yerler

Bochum şehri, yaklaşık 375.000 nüfusu ile Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin ikinci büyük şehridir. Müzikal Starlight Ekspresi Ruhr Metropolünü uluslararası üne kavuşturdu ve çelik krizinde çok sayıda Çelik Fabrikası kapılarını kapatmak zorunda kaldığında, Bochum güçlü bir hizmet sektörüne sahip bir şehir haline geldi. Bochumer Verein für Gussstahlfabrikation şirketi 1842 yılında Çelik malzemesini kalıp haline getirmeyi başardı ve bugün Bochum Belediye Binası’nda bulunan 15 tonluk bir çan bunun kanıtıdır.

Bochum kentinde gezilecek 10 yer:

1.) Schauspielhaus Bochum
Schauspielhaus Bochum, 1915 yılında açılan ve İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra yeniden inşa edilen Almanya’nın en saygın tiyatrolarından biridir. Harald Schmidt, Herbert Grönemeyer ve Christine Kaufmann gibi tanınmış aktörler ve Şovmenler burada sahne alıyor.

2.) Deutsches Bergbau-Museum (Alman Madencilik Müzesi)
Alman Madencilik Müzesi, Madenciliğin tarihini anlatıyor ve madenlerin modern çağa kadar nasıl çalıştığına dair bir fikir veriyor. 20 metre yeraltında bulunan bir ziyaretçi madeninde, ziyaretçiler böyle bir madenin nasıl inşa edildiğini canlı olarak deneyimleyebilir ve örneğin bir Teleferik yolculuğu yaşayabilirler.

3.) Demiryolu Müzesi Bochum-Dahlhausen
Bochum-Dahlhausen Demiryolu Müzesi 1977 yılında kurulmuş ve Bochum-Dahlhausen demiryolu işletmesi üzerinde yer almaktadır. Almanya çapında türünün en büyük özel müzesidir ve Alman demiryolunun gelişimi hakkında bir fikir verir. Yaz aylarında Ren Vadisi’nde düzenli olarak tarihi Lokomotiflerle Müze turları düzenlenmektedir.

4.) Şehir Parkı Bochum
Stadtpark Bochum 1878 yılında açıldı ve bir peyzaj Bahçesidir ve Ruhr bölgesindeki türünün ikinci en büyüğüdür. Burada bir yürüyüş sırasında Flora ve Faunaya hayran olabilirsiniz. Hayvanat bahçesini ziyaret edebilir ve daha sonra yiyecek ve İçeceklerdeki hayvan Parkı restoranında kendinizi güçlendirebilirsiniz.

Bochum Gezilecek Yerler
Bochum Gezilecek Yerler

5.) Schlieker Evi
Schlieker-Haus, Bochum-Kreuzenburg’da yer almaktadır ve 2005 yılında açılmıştır. Ziyaretçi burada ünlü sanatçı Hans-Jürgen Schlieker’in hayatı hakkında hemen hemen her şeyi öğreneceksiniz. Bir stüdyoda Sanat Eserleri hayranlık uyandırmaktadır.

6.) Union Kino Bochum
Union Kino Bochum, Friedrich-Lueg-Haus’ta yer almakta ve yedi sinema salonu ile güncel Sinema Filmleri sunmaktadır. Friedrich-Lueg-Haus, Ruhr Metropolünün ilk gökdeleniydi ve 32 metre yüksekliğindeydi.

7. Jahrhunderthalle (Yüzyıl salonu)
Jahrhunderthalle 106 yıllık bir tarihe sahiptir ve olağanüstü bir festival mekanıdır. Bochum’da ki eski bir çelik fabrikasında yer alan otel, Christina Stürmer gibi ünlü sanatçıların konserlerinden Kongrelere kadar çeşitli etkinlikler sunmaktadır.

8.) Kemnader Gölü
Kemnader Gölü altı Ruhr Rezervuarından biridir ve 1979 yılında ortaya çıkmıştır. Açıldıktan kısa bir süre sonra bir rekreasyon alanı haline gelmiştir ve rahatlama, eğlence ve spor aktiviteleri için çok sayıda fırsat sunmaktadır. Sekiz kilometrelik dairesel bir yol sizi Kemnader Gölü çevresinde dairesel bir yürüyüş veya bisiklet turuna davet ediyor.

9.) Ruhr-Park
Ruhr-Park, 1964 yılında açılan ve bugün yılda yaklaşık 18 milyon olan bir alışveriş merkezidir. 126.000 metrekarelik alanda 119 mağaza alışveriş yapmak için caziptir.

10.) Zeıss Planetarium Bochum
Zeiss Planetarium Bochum, 20 metrelik bir kubbeye sahiptir ve 300 kişiyi ağırlayabilir ve dünyanın en modern Planetaryumlarından biridir.. Burada ziyaretçiler Projeksiyonlarla uzaya kaçırılır ve örneğin yıldızların nasıl oluştuğunu veya güneş sistemimizin hangi gezegenlerden oluştuğunu öğrenirler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here