gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Bükreş Romanya’nın başkentidir. Romanya’nın güneydoğusunda yer alan Bükreş Bulgaristan’a 80 km uzaklıkta bulunmaktadır. Tuna nehri kentin güneyinden geçmektedir.

Bükreş Nerede

2 milyon kişilik nüfusa sahip olan Bükreş ülkenin en kalabalık şehridir. Bükreş adeta açık hava müzesini hissettiren sokakları, görsel şölen sunan tarihi yapıları, sarayları ve müzeleri ile ön plana çıkmaktadır.

Göz at ;

  1. Bükreş Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Bükreş Gezilecek Yerler
  3. Bükreş Gece Hayatı
  4. Romanya’da Gezilecek 15 Yer
  5. Romanya’nın Kaybolan kenti Geamana
  6. Romanya Nerede?
  7. Romanya’nın başkenti, şehirleri ve bölgeleri
  8. Romanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Kentte yer alan gezilecek yerler şunlardır: dünyanın en ihtişamlı ve en büyük parlamento binalarından biri olan 84 metre yüksekliğindeki Romanya Parlamentosu, kentin en ünlü caddesi olan Calea Victorieri üzerinde yer alan Romanya Ulusal Tarih Müzesi, ülkenin en önemli Sanat Müzesi olan Bükreş Ulusal Sanat Müzesi, 1888 ile 1893 yılları arasında inşa edilen Cotroceni Sarayı, bir şehrin ortasında yer alan içinde yapay göllerin bulunduğu devasa park Bükreş Parkı ve 93 Harbi diye bilinen 1877 ile 1878 yılları arasında olan Osmanlı Rus Savaşında Rusların yardımıyla Romanya’nın Osmanlı’dan bağımsızlığını kazanması anısına dikilen Zafer Takı. Karasal iklime sahip olan kenti ziyaret etmek için en verimli dönem Mayıs ve ekim ayları arasıdır.

Bükreş kentine İstanbul çıkışlı direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here