Burhaniye

Burhaniye; Balıkesir’e bağlı bir ilçedir. İzmir-Çanakkale yolu üzerinde bulunan Burhaniye’ye ulaşım birçok yerden sağlanabilir.

Burhaniye Gezilecek Yerler

Eğer uçak ile yolculuk yapacaksınız Burhaniye ve Edremit ilçelerinin arasında bulunan ve Burhaniye’ye 6 km mesafede bulunan Balıkesir Edremit Koca Seyit Havalimanı vardır. Otobüs ile yolculuk yapmak isterseniz Balıkesir’den ya da Balıkesir ilimize bağlı ilçelerden gidebilirsiniz. Burhaniye ilçesinin Balıkesir Merkezine uzaklığı 126 km mesafededir.

Zeytin, fıstık çamı ve meşe ağaçları ile dolu Burhaniye harika bir tabiat görüntüsüne sahip. Bu tabiat harikalardan bazıları şunlardır:

Göz at ;

  1. Burhaniye Gezilecek Yerler
  2. Burhaniye Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
  3. Burhaniye Gece Hayatı
  4. Burhaniye Otelleri
  5. Balıkesir Gezilecek Yerler
  6. Balıkesir’de Gezilecek 10 Yer
  7. Balıkesir Gece Hayatı
  8. Balıkesir Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
  9. Balıkesir Otelleri ve Balıkesir Otel Fiyatları
  10. Balıkesir Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?
Burhaniye Hangi Şehirde
Burhaniye Hangi Şehirde

Ören: Burhaniye’nin bir çok mahallesinin denize kıyısı vardır. Ören; birçok tarihi esere sahip, sessiz, sakin bir tatil köyüdür. Ören’de bulunan asırlık palamut ağaçları; Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu tarafından her biri koruma altına alınmıştır. (GezilecekYerler.Com) Böylece Ören beldesinin yeşilliği de güvence altına alınmıştır.

Yeşil Ören tertemiz ve masmavi deniz suyundan dolayı Avrupa Çevre Eğitim Vakfı tarafından “Mavi Bayrak” ödülünü almıştır. Tertemiz suya ve ince kuma sahip Ören plajlarında denizin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Özellikle temmuz ayında sıcak suya sahip bu bölgede harika bir tatil yapabilirsiniz.

Sessiz, sakin yapısı ve temiz havası ile Ören ‘de çok güzel bir tatil yapabilirsiniz. Ayrıca Ören sokaklarında yürüyüş yapabilir, sakin ortamın tadını çıkarabilirsiniz.

Burhaniye Ören Çarşı
Burhaniye Ören Çarşı

İskele Mahallesi: Körfez bölgesinin en büyük yat limanı bu mahallede bulunmaktadır. İskele; büyük balıkçı tekneleri ve yatları ağırlayan bir limana sahip. Bu görüntüsü içerisinde kendinizi bir balıkçı köyünde hissedeceksiniz. Gezilecek Yerler – Ayrıca kıyıda bulunan balık lokantalarında balık yiyebilir. Kıyıya karşı duran çay evlerinde deniz havası içinde çayınızı içip sevdiklerinizle keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Taylıeli Köyü: Burhaniye’ye 7 km uzaklıkta bulunmaktadır. Taylıeli Köyü; körfez manzarası ve doğal, temiz havası ile muhteşem bir tatil yeridir. Yemyeşil görüntüsü ve akşam gün batımı ile ihtişamlı bir görüntüye sahip bu köye mutlaka uğramalısınız. Akşam Körfez ışıklarının denize vuran ışıl ışıl görüntüsüne şahit olup, fotoğraf çekebilirsiniz.

Seklil Tepe Çamlığı: Burhaniye’ye 3 km uzaklıkta bulunan bu yer; temiz havası, çam ve zeytin ağaçları ile kaplı doğal ortamı ve su kaynakları ile harika bir piknik alanıdır.

Ayrıca çok sayıda eğlence merkezi, yeme-içme yerleri, alışveriş merkezleri ve dinlenme tesislerin bulunduğu ve çok güzel, geniş bir kumsala sahip Öğretmenler mahallesini de ziyaret edebilirsiniz.

Burhaniye Nasıl Gidilir
Burhaniye Nasıl Gidilir

Karaağaç Kaplıcaları: Burhaniye’ye 8 km uzaklıkta olan Karaağaç beldesinin 2 km uzağında bulunmaktadır. Birçok hastalığa iyi gelen suya sahip olan Karaağaç Kaplıcasında konaklama yeri olmadığı için günübirlik gidilmesi gerekiyor.

Bostancı Köyü Kaplıcaları: Burhaniye’ye 10 km uzaklıkta bulunan bu kaplıcanın suyu; siyatik, romatizma ve kadın hastalıkları gibi, birçok hastalığa iyi gelmektedir. Konaklama imkanına sahip bu kaplıcalara otobüs ve minibüs ile gidebilirsiniz. Bu kaplıcalar dışında Burhaniye’de bulunan çeşitli hastalıklara iyi gelen Pelitköy Zeytin Pınarı İçmesini de ziyaret edebilirsiniz.

Burhaniye Meydan
Burhaniye Meydan
Burhaniye Nerede
Burhaniye Nerede

Adramytteion: Burhaniye’nin turistlik tatil beldesi olan Ören’in antik çağdaki adıdır. Binlerce yıllık tarihe sahip bir antik kenttir. Günümüzde Ören beldesinin bulunduğu yerde kurulu olan bu antik kentin arkeolojik çalışmalar yapılmaktadır. Ören’in modern havasına karışan bu antik kente geçmişe dair pek bir iz kalmamıştır

Bir zeytin kenti olan Burhaniye’de çok sayında zeytin ağacı ve zeytinlerin işlendiği zeytin fabrikaları bulunmaktadır. Zeytin ağaçları içerisinde yeşile bürünen Burhaniye ilçesinde her yıl zeytin festivalleri yapılmaktadır. Her yıl düzenlenen Uluslararası Zeytin ve Zeytinyağı Festivallerinde yöreye özgü olan geleneksel deve güreşleri de yapılmaktadır. Bir şenlik havasında yapılan bu festivallere katılmalısınız. Ayrıca Burhaniye’de doğal zeytin ve zeytin yağından alabilirsiniz.

Burhaniye Gece Hayatı, Gece Eğlencesi ve Gece Mekanları hakkında ayrıntılı bilgi öğrenmek için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Burhaniye Gece Hayatı

Burhaniye Otelleri ve Burhaniye Otel Fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi öğrenmek için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Burhaniye Otelleri ve Burhaniye Otel Fiyatları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here