Burkina Faso Nerede
Burkina Faso Nerede

Burkina Faso Nerede? – Burkina Faso Afrika kıtasının batı bölümünde yer almaktadır. Denize kıyısı bulunmayan Burkina Faso Ülkesi Nijer, Benin, Gana Togo ve Mali ülkeleri ile sınır komşusudur.

Burkina Faso Nerededir?

Geçmişte Fransa sömürgesi altında olan ülke günümüzde bağımsız bir Afrika ülkesidir. Dünyanın en fakir ülkelerinden biri olan Burkina Faso ülkesinin başkenti Ouagadougou’dur. Burkina Faso Ülkesi 13 yönetim bölgesine ayrılmıştır. Bu bölgeler kendi içerisinde 45 ile, iller ise kendi içerisinde 350 ilçe ve belediye ayrılmıştır . Ülkenin resmi dili Fransızcadır.

İlgini Çekebilir;

  1. Burkina Faso’da Gezilecek 10 Yer
  2. Burkina Faso Gezilecek Yerler
  3. Burkina Faso Nerede?
  4. Burkina Faso’nun Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Burkina Faso Vizesi

Ülkede yerel diller de yaygın olarak kullanılmaktadır. Ülkenin para birimi ise Batı Afrika CFA frangıdır. Ülke genelinde hakim olan din İslamiyet’tir. İslamiyet dışında ülkede Hristiyanlık dinine inananlar da bulunmaktadır. Kurak bir iklime sahip olan ülkeyi gezmek için en uygun tarihler Mart ve nisan aylarıdır.

Ülkenin başkenti olan Ouagadougou şehrinde bir uluslararası hava limanı bulunmaktadır. Türkiye’den direk uçuş bulunmayan ülkeye Abican, Paris, Brüksel, Dakar ve Kazablanka’dan direk uçuş bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here