Çankırı Cam Seyir Terası Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti
Çankırı Cam Seyir Terası Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Ülkemizin İç Anadolu Bölgesindeki şehri gören, en büyük taban alanına ve en uzun çıkmaya sahip Çankırı Cam Seyir Terası ile ilgili kısa gözlemlerimizi sizinle paylaşmak isteriz. Bunun yanında Çankırı Cam Seyir Terası Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulacağız.

Çankırı Cam Seyir Terası Nerede

Çankırı kent sınırları içresinde bulunan Cam Seyir Terası, Çankırı Belediyesi tarafında kale yenileme çalışmaları ile birlikte inşa edilmiştir. Bu teras, tüm şehri gören en büyük cam terası olarak bilinmektedir. Aynı zamanda taban alanı olarak en büyük ve en uzun çıkma alana sahip terasıdır. Burası aynı anda 30 kişi alabilmektedir.

Göz at ;

  1. Çankırı Gezilecek Yerler
  2. Çankırı’da Gezilecek 10 Yer
  3. Çankırı Gece Hayatı
  4. Çankırı Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
  5. Çankırı’nın İlçeleri
  6. Çankırı Otelleri ve Çankırı Otel Fiyatları
  7. İç Anadolu Bölgesinde Görülmesi Gereken 10 Yer
  8. Türkiye’de Bulunan Cam Teraslar
  9. Çankırı Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?
  10. Çankırı Cam Seyir Terası Nerede, Nasıl Gidilir?

100 metre yüksekliğe sahip cam seyir terası Zemininde 3 adet 76 metrekare yüzey alanı olan temperli 10+12+12 mm lamine cam kullanılmıştır. Yine güvenlik için Cam Terasın üzerinde 110 santim yükseklikte korkuluklar bulunmaktadır. Buraya çıkıp Çankırı’nın muazzam manzarasını izleyebilirsiniz.

Çankırı Cam Seyir Terası Nasıl Gidilir?

Çankırı Cam Seyir Terası, Çankırı kent merkezine bağlı Mimar Sinan Mahallesinde bulunur. Diğer bir deyişle şehrin kuzeyinde bir tepe üzerinde bulunur. Buraya özel aracınızla tabelalar yardımıyla çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Buraya gelen 2 yol bulunur. Batı tarafında kalan yol daha kısa fakat bakımsız bir yol. Doğu tarafındaki yol ise daha uzun ve bakımlı bir yoldur. Ayrıca bu yol mezarlığın içinde geçmektedir.

Çankırı Cam Seyir Terası Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Çankırı Cam Seyir Terası, Haftanın her günü 09:00-20:00 saatleri arasında ziyarette açıktır. Giriş ücreti ise sadece 3 TL.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz