Cennet Havuzu Nerede, Nasıl Gidilir?
Cennet Havuzu Nerede, Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Karadeniz kıyısındaki Sardala koyuna gidip burada yer alan cennet havuzunda yüzerek çok güzel vakit geçirip, kafa dinlemek için muhteşem bir yerdir.

Karadeniz iklimini andırmasına rağmen İstanbul‘a yakın olması, otantik çok güzel bir orman yolu eşliğinde farklı yerleri görüp keşfetmenize olanak sağlayan yerlerden birisi olan Sardala koyu, bildiğiniz gibi tatilciler için ideal bir hedef noktasıdır. Ancak Sardala koyuna gelipte cennet havuzunu görmemek olmaz.

Cennet havuzuna geldiğiniz zaman dibini görecek kadar temiz bir su ve yüzmekten keyif alacağınız bir ortam bulacaksınız. Bölgede aynı zamanda çok fazla mağara bulunduğu için yeni yerler görüp keşfetmeyi sevenler için adeta bir doğal müze görünümü vardır.

Cennet Havuzu Nasıl Gidilir?

Cennet havuzuna İstanbul ya da İzmit’ten gidebilirsiniz. İzmit ilinden gelenler için D-605 kara yolunu kullanabilir, Ağva’ya dönen 26 km. lik yolu takip ederek koya ulaşabilirsiniz. İstanbul üzerinden gelenler ise Ağva ve Şile yolu üzerinden 1 saatlik bir mesafe alıp gelebilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz