Ağva Gezi Rehberi

İstanbul ili, Şile ilçe sınırında yer alan Ağva, Muazzam manzarası, bakir doğası ve tarihi yapılarıyla mutlaka gezilip görülmesi gereken bir tatil beldesidir.

Burada Bir yandan akan Yeşilçay ve Göksü dereleri diğer yandan harika doğası ile sizi kendine hayran bırakmaktadır.  Ağva, Tarihi ve doğal güzelliği ile sürekli isminde bahsetmeyi başarmıştır. Özellikle Sonbahar mevsiminde Bisiklet tutkunların uğrak noktasıdır. Sadece sonbahar değil tüm mevsimlerde ziyaretçi çekmeyi başarmaktadır. Her mevsim farklı bir renk cümbüşüne dönüşmektedir. Buraya yıl boyunca çok sayıda yerli ve yabancı turist akın etmektedir. Burada konaklama, yeme-içme ve eğlenme mekanları da bulunmaktadır. Buraya yolunuz düşerse mutlaka ziyaret edin derim.

Ağva Gezi Rehberi

Tatil kasabası Ağva’da gezilip görülecek birçok tarihi yapı ve doğal güzellik alanı bulunur. Özellikle yaz aylarındaki plajları çok renkli olmaktadır. Buraya yolunuz düşerse mutlaka uğramanız gereken yerleri sizin için derledik. Şöyle ki;

 1. Ağva Plajı
 2. Kadırga koyu
 3. Kilimli koyu
 4. Göksu ve Yeşilçay Dereleri
 5. Hacılı Köyü
 6. Saklı Göl
 7. Kurudere Şelalesi
 8. Ocaklı Kale
 9.  Kalemköy
 10. Akçakese Köyü
 11. Gelin Kayası

Ağva Nerede, Nasıl Gidilir?

Ağva, İstanbul’un Şile ilçesine bağlı bağlı bir tatil kasabasıdır. İstanbul’un Kuzeyinde Göksu ve Yeşilçay Dereleri’nin ortasında bulunuyor. Şile ilçe merkezine yaklaşık 40 km, İstanbul il merkezine ise 110 km uzaklıkta bulunur. Buraya ulaşmak için birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Bunları tek tek ele alalım.

 1. Özel aracınızla TEM otoyolu, E-5 ve Beykoz üzerinden tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.
 2. Üsküdar Şemsipaşa Caminin hemen karşısından kalkan 139 ve 139A  İETT otobüs hatlarıyla ile buraya çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.
 3. İstanbul dışında geliyorsanız en yakın hava alanı İstanbul Sabiha Gökçen hava alanındır. Buraya gelip harem otobüslerini kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ağva Konaklama İmkanları(Oteleri)

Buraya  her yıl binlerce yerli ve yabancı turist almaktadır. Buraya gelen turistler konaklama konusunda hiç bir sıkıntı çekmezler. Burada konaklamak için çok sayıda farklı alternatifler bulunur. Herkesin bütçesine göre konaklayacağı bir yer mutlaka vardır. Fakat size tavsiyem buraya gitmeden önce İnternet üzerinde rezervasyon yaptırın. Bu şekilde hem daha uygun fiyatta getirirsiniz. Hem de işinizi şansa bırakmamış olursunuz.  Ağva Otelleri ve Ağva Otel fiyatları için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Ağva Otelleri ve Ağva Otel Fiyatları

Bunları Mutlaka Okumalısınız
 1. Ağva Otelleri ve Ağva Otel Fiyatları
 2. Ağva Kilimli Koyu
 3. Akçakese Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?
 4. Şile Gezilecek Yerler
 5. Şile Otelleri ve Otel Fiyatları
 6. Sonbaharda Görülmesi Gereken 10 Yer
 7. İlkbahar’da Gezilecek 10 Yer

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here