Dünyada Tecavüzün En Çok Yaşandığı 10 Ülke

Wonder list isimli bir web sitesinin 2 yıl önce yaptığı bir habere göre göre işte en çok tecavüz suçu bulunan ilk 10 ülkenin listesi. ABD, İsveç, Fransa, Kanada, İngiltere ve Almanya gibi gelişmiş ülkelerin sıralaması sizi şaşırtacaktır. Türkiye’yi her fırsatta karalamayı sevenlerin şaşıracağı bir liste….

Amerika’da Garip ve Ürpertici Seks Tarikatları

Dünyanın en tehlikeli 10 ülkesi

10. Ethiopia

Bir rapora göre, Etiyopyalı kadınların yaklaşık% 60’ının cinsel şiddete maruz kaldığı tespit edildi. Etopya’da tecavüz çok ciddi bir sorundur.

10. Ethiopia

9. Sri Lanka

Sri Lanka güvenlik güçleri halen şüphelilere tecavüz etmekte ve işkence yapmakta. Yakın tarihte Sri Lanka güvenlik güçleri tarafından tecavüz ve işkence gördüğü yönündeki iddialar, iç savaş bittikten dört yıl sonra devam etti.

9. Sri Lanka

8. Kanada

Kanada’da bildirilen toplam tecavüz vakası 2.516.918. Her üç kadından birinin bir cinsel saldırıya maruz kaldığı biliniyor.

8. Kanada

7. Fransa

Tecavüz 1980’de Fransa’da bir suç değildi. Kadın haklarını ve emniyetini ilgilendiren kanunlar Fransa’da oldukça yeni. Tecavüz suçunu işleyen kanunlar sadece 1980 yılına dayanıyordu. Daha önceki kararnameler 19. yüzyıl ahlak kurallarına dayanıyordu. Cinsel tacizle ilgili bir kanun 1992 yılında onaylanmış ve bir tanesi de ahlaki taciz söz konusu olmuştur. Kadınlara yönelik şiddetle mücadele konusundaki son kanun taslağı geçen yıl kabul edilmiştir. Hükumet araştırmaları, ülkede yılda 75.000 tecavüz olduğunu gösteriyor. Kurbanların yalnızca yüzde 10’u şikayetçi olmaktadır.

7. Fransa

6. Almanya

Tecavüz yüzünden bugüne kadar Almanya’da 240 bin kadın ve kız çocuğunun öldüğü tahmin ediliyor. Almanya, bu sene 6.507.394 rakamı ile en büyük tecavüz suçunda altı numara, ki bu gerçekten büyük bir rakam.

6. Almanya

5. İngiltere

Birçok kişi gelişmiş olması nedeniyle İngiltere’ye göç etmek istemekte ve orada yaşayabilmek içni elinden geleni yapmaktadır. Oysaki işin aslı öyle değildir. İngiltere Adalet Bakanlığının yayınladığı rapora göre , İngiltere ve Galler’de her yıl ortalama 85.000 kadına tecavüz edilmektedir. Her sene 400.000’den fazla kadın cinsel saldırıya maruz kalıyor. 16 yaşından beri 5 kadından birinde (16 – 59 yaş arası) cinsel şiddet yapılmaktadır.

4. Hindistan

Hindistan, cinsel tacizin hızla arttığı bir ülkedir.Hindistan’da tecavüz, kadınlara karşı en yaygın suçlardan biridir. En son tahminlere göre Hindistan’da her 22 dakikada bir yeni tecavüz vakası bildirildi.

3. İsveç

İsveç, Avrupa’da en çok bildirilen tecavüz oranına sahip ülkedir. Her dört kadından biri İsveç’te tecavüz mağdurudur. Ülkede tecavüze uğramayan kadın sayısı çok azdır.

3. İsveç

2. Güney Afrika

Ülke, 2012 yılı için bildirilen yaklaşık 65.000 tecavüz ve diğer cinsel saldırılarla dünyanın en yüksek tecavüz oranına sahip ülkelerden biridir. Ülke “dünyanın tecavüz başkenti” olarak bilinmektedir. Ülkede Tecavüzden suçlu bulunsanız bile en fazla 2 yıl hapis yatmaktasınız.

1. Amerika Birleşik Devletleri

Dünyanın süper gücü, tecavüz yarışında da süper güç olmaktadır. ABD İstatistik Bürosu, tecavüz mağdurlarının % 91’inin kadın,% 9’unun erkek ve tacizcilerin yaklaşık % 99’unun erkek olduğu belirtiliyor. Kadınlara Karşı Ulusal Şiddet Araştırması’na göre, Her 6 ABD’li bir kadından 1’i ve 33 ABD’li erkekten birinde yaşam boyu tecavüz girişiminde bulunulmuştur. Üniversite çağındaki kadınların dörtte birinden fazlası, 14 yaşından beri tecavüz veya tecavüz girişiminde bulunulduğunu bildiriyor. Toplam vakaların yalnızca % 16’sı rapor edildi. Tecavüz vakalarının çoğu evlerde gerçekleşir.

1. Amerika Birleşik Devletleri

Kaynak

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here