Etyopya

Gezi, tatil Dünya’da ki en güzel aktivitelerden birisidir. Louis Armstrong, “Ne Harika Bir Dünya” isimli şarkısını söylediğinde bazı şeylerin kötü gittiğini elbette oda biliyordu. Dünya üzerinde bazı bölgeler, ülkeler var ki, savunmasız bir turist için oldukça tehlikeli olabiliyor. Sizler için yer yüzünün bize göre tehlikeli sayılan ülkelerini sizler için sıraladık.

Meksika

Orta Amerika’da yer alan bu ülke, Latin Amerika ile ABD arasındaki kokain, eroin ve esrar ticaretinden dolayı ülkede var olan organize suç örgütlerinin sayısı hayli fazladır.

Mexico

Suriye

Suriye’de halen var olan iç savaş ve Dünya’da ki egemen güçlerin savaş alanı olduğu için son derece tehlikeli ve ölümcül bölgelerin başında gelmektedir.

Suriye

Kuzey Kore

Emöji görünümlü kötü bir diktatör tarafından yönetilen ülke, tamamen dışa kapalı ve ifade özgürlüğü gibi temel hakların olmadığı bir ülkedir.

Kuzey Kore

Orta Afrika Cumhuriyeti

Sözde barış antlaşması olmasına rağmen ülke içinde ki Müslüman ve Hristiyanların savaşı halen devam etmekte ve yabancılar için oldukça tehlikeli olabilmektedir.

Orta Afrika Cumhuriyeti

Sudan

Ülkedeki iç savaş ve etnik ayrışma uzun yıllardan bu yana yüzlerce insanın ölümüne neden olmakta ve daha uzun yıllar süreceğe benzemektedir.

Sudan

Irak

Neredeyse son 10 yıldır ülkede yaşayan Müslümanlar arasında var olan mezhepsel çatışma devam etmekte ve yüz binlerce Müslümanın ölmesine neden olmaktadır.

Irak

Yemen

Hz.Peygamber döneminden beri ülkede Şiiler ve Sunniler arasında var olan savaş nedeniyle ölen Müslüman sayısı belli bile değildir. O kadar çoktur yani.

Yemen

Gine-Bissau

Siyasi istikrarsızlık ve egemen devletlerin çıkarları nedeniyle, ülkede halen kölelik ve insanlık suçlarının en büyükleri işlenmektedir.

Guinea-Bissau

Etiyopya

Bu ülkede insanların pek çoğu küçük yaştan itibaren suça karışmakta ve ölümcül çok sayıda olaylar olmaktadır.

Etyopya

Afganistan

Al-Queda’ya karşı devam eden savaş, Afganistan’ı dünyanın en tehlikeli ülkelerinden biri olarak göstermektedir. 2013’ten bu yana savaşa ilişkin eylemlerde on binlerce kişi öldü.

Afganistan

Nijerya

Nijerya’nın huzursuzluğu yozlaşmış hükümetine atfedildiği söyleniyor. Davaların nedeni ne olursa olsun etnik köken, cinsiyet, din ve bölgeye dayalı tecavüz, insan kaçakçılığı, çocuk tacizi ve ayrımcılık diğer ciddi suçlar çok fazladır.

Nijerya

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here