Dupnisa Mağarası, Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti

Kırklareli ili, Demirköy ilçe sınırında bulunan Dupnisa Mağarası,  Ülkemizin ikinci büyük mağarası olup yaklaşık 180 milyon yıl önce oluşmuştur. 2750 metre uzunluğa sahip mağara birbirine bağlı iki kat ve üç mağaradan oluşmaktadır. Dupnisa Mağarası içinde sürekli akan bir yer altı nehri ve bu nehir üzerinde oluşan göletler yer almaktadır. 2003 yılında turizme kazandırılan mağara sarkıt ve dikitleri ile dikkat çekmektedir. Muhteşem bir doğa güzelliğe sahip olan Dupnisa Mağarasını ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Dupnisa Mağarası Nerede?

Dupnisa Mağarası, Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı Sarpdere Köyü sınırlarında bulunur. Kırklareli Merkezine 60 Km, Demirköy İlçesine 26 Km, Sarpdere Köyüne 6 Km mesafededir.

Dupnisa Mağarası Nasıl Gidilir?

Kırklareli Merkezine 60 Km, Demirköy İlçesine 26 Km, Sarpdere Köyüne 6 Km uzaklıkta bulunan mağaraya ulaşmak için ilk önce Demirköy ilçesine ulaşmanız gerekir. Demirköy ilçesine ulaşım kolay ve sorunsuzdur. İl merkezinde kalkan dolmuşlarla buraya rahatlıkla ulaşılabilir. İlçe merkezine ulaştıktan sonra burada şahsi aracınızla güneye doğru 5-6 km daha mesafe aldıktan sonra mağara girişine ulaşmış olacaksınız. Buraya aracınızı park edip mağaraya giriş yapabilirsiniz. Şahsi aracı olmayanlar; Demirköy ilçe merkezinde kalkan dolmuşlarla buraya ulaşmanız mümkündür.

Dupnisa Mağarası Ziyaret Saatleri

Dupnisa Mağarası’nı her gün 08:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Dupnisa Mağarası Ne zaman ziyaret edilmeli?

Dupnisa Mağarasının ziyaret etmek için en uygun zaman  15 Mayıs-15 Mart tarihleri arasındadır. Burası kışın kapalı olmaktadır. Sebebi ise kış mevsiminde yarasalar kış uykusuna yatmaktadır.

Dupnisa Mağarası Giriş Ücreti

Dupnisa Mağarası giriş ücretleri; Tam:6 TL, İndirimli: 4 TL’dir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here