Dursunbey

Balıkesir- Kütahya yolu üzerinde 77 km uzaklıkta bulunan Dursunbey; Balıkesir’e bağlı bir ilçedir. Her yeri ormanlarla kaplı şirin bir ilçe olan Dursunbey doğa severlerin ilgi odağıdır. Alaçam dağının yeşillikleri ile sarılı Dursunbey ilçesinde; doğa yürüyüşü, piknik ve ailenizle birlikte kamp yapmanız mümkün.

Dursunbey Gezilecek Yerler

Dursunbey Nasıl Gidilir
Dursunbey Nasıl Gidilir
Dursunbey Hangi Şehirde
Dursunbey Hangi Şehirde

Suçıktı: Kaynağı yer altında çıkan su olan Suçıktı eşsiz görünümüne sahip bir piknik alanıdır. Dursunbey’in merkezinde yer alan Suçıktı asırlık bir geçmişe sahiptir. Suyun akışı ve etrafındaki yeşillik ile bir doğa harikası oluşturan Suçıktı; yoğun ziyaretçi akımına uğramaktadır.

Göz at ;

  1. Dursunbey Gezilecek Yerler
  2. Dursunbey Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
  3. Balıkesir Gezilecek Yerler
  4. Balıkesir’de Gezilecek 10 Yer
  5. Balıkesir Gece Hayatı
  6. Balıkesir Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
  7. Balıkesir Otelleri ve Balıkesir Otel Fiyatları
  8. Balıkesir Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Etrafında bulunan asırlık çınar ağaçları ile görülmesi gereken doğal güzelliklerdendir. Suçıktı mesire yerinde kafeterya, camii, hediyelik eşya satış noktaları ve alabalık lokantası bulunmaktadır. Merkezde bulunan bu mesire yerine ulaşım gayet kolaydır.

Ayrıca burada her yıl temmuz ayında geleneksel Suçıktı Şiir Akşamları yapılmaktadır. Ünlü şairlerin de katıldığı bu şiir akşamlarında; folklor, çeşitli konserler ve şiir dinletileri gibi etkinlikler yapılmaktadır. Eğlenceli zaman geçirmek için Suçıktı’da gündüz piknik yapıp, akşam bu etkinliklere katılabilirsiniz.

Saz: Dursunbey’in içinde bulunan geniş bir yeşil alana sahip mesire yeridir. Kenarında Suçıktı deresinin aktığı etrafı kavak ağaçlarla dolu bir dinlenme yeridir.

Dursunbey ilçesinin geleneksel panayırının yapıldığı bu alan büyüleyici tabiatı ile görülmesi gereken yerlerdendir. Ayrıca burada aile gazinosu, halı saha ve yüzme havuzu da bulunmaktadır.

Birçok piknik alanına sahip Dursunbey’de bulunan Alaçam Dağları dağ turizmi için uygundur. Betonlaşmadan uzak yeşilliği  ve temiz havası ile özlem duyduğumuz köy havasını yaşatacak bu ilçeye gitmenizi tavsiye ederim.

Dursunbey
Dursunbey

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here