Alaçam

Alaçam Samsun iline bağlı bir ilçedir. Alaçam ilçesi Samsun il merkezine 78 km uzaklıkta yer almaktadır. Alaçam ilçesi tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çekmektedir. Alaçam ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Alaçam Gezilecek Yerler

Geyikkoşan Sahili ve Mesire Yeri: Alaçam ilçe merkezine 2 km uzaklıkta yer almaktadır. Geyikkoşan Sahili Karadeniz’in en güzel sahillerindendir. Geyikkoşan Sahili tertemiz denizi, kumsalı ve plajı ile dikkat çekmektedir. Yüzmek için uygun olan Geyikkoşan Sahili çevresinde konaklama tesisleri de bulunmaktadır.

Uzun bir tatil için bu otellerde kalabilir ve Karadeniz’in tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Geyikkoşan Sahilinin hemen yanında yer alan mesire yeri ilçenin en çok tercih edilen yerlerindendir.

Geyikkoşan Mesire yerinde her yıl 6 Mayısta Hıdırellez Günü Şenlikleri düzenlenmektedir. Deniz kıyısında bulunan bu yeşil alan içinde Geyik Baba Türbesi bulunmaktadır.

Sivritepe: Alaçam ilçe sınırları içinde yer almaktadır. Sivritepe’de Alaçam ilçesinin eski bir yerleşim yeri bulunmaktadır. Tepe üzerinde yer alan sur kalıntıları, arkeoljik kazılarda elde edilen tarihi kalıntılar ve daha sonradan tepeye dikilen Atatürk heykeli yer almaktadır.

Her yıl Sivritepe’de geleneksel keşkek günü yapılmaktadır. Ayrıca ilçede yer alan Mübadele Müzesini ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Göz at ;

  1. Alaçam Gezilecek Yerler
  2. Alaçam Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
  3. Samsun Gezilecek Yerler
  4. Samsun’da Gezilecek 10 Yer
  5. Samsun Gece Hayatı
  6. Karadeniz’de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
  7. Samsun Hangi Bölgede, Nereye Bağlı ve Nüfusu
  8. Samsun Hayvanat Bahçesi
  9. Samsun Otelleri ve Samsun Otel Fiyatları
  10. Samsun Nerede?
Alaçam Hangi Şehirde
Alaçam Haritası
Alaçam Nasıl Gidilir
Alaçam Nerede
Alaçam

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here