gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Eifel, Almanya ve Belçika’da bulunan bir dağ Silsilesidir. Rheinische Schieferg Dağları’na aittir ve batıda Ardennes’e geçer. Eifel’in bazı bölgeleri Volkanlar tarafından oluşturulmuştur. Eifel’in en yüksek zirvesi olan Hohe sekiz, sönmüş bir Volkanın tepesidir. Deniz seviyesinden yaklaşık 750 metre yükseklikte yer almaktadır. Eifel’in manzarası daha tepelik görünüyor. Orada bir sürü Orman ve çayır var. Eifel’de hava oldukça serin ve çok yağmur yağıyor.

Toprak tarım için çok uygun değildir: bu nedenle ve iklim nedeniyle, ekinler çok iyi yetişmez. Bu nedenle birçok kişi eskiden çok fakirdi. Eifel’de çok az Sanayi var, ancak güzel bölge birçok turisti çekiyor. Özellikle yürüyüş için geliyorlar.

Daun kasabasındaki üç Maare. Yukarıdan aşağıya doğru burada görebilirsiniz: Schalkenmehrener Maar, şarap alanları Maar ve Gemünder Maar.

Nürburgring de birçok kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Adını Nürburg’dan alan bir Yarış Pisti. Nürburg doğrudan Yarış pistinin Nordschleife içinde yer almaktadır. Pist başlangıçta yaklaşık 28 kilometre uzunluğundaydı ve yarışçılar tarafından “Yeşil Cehennem” takma adıyla biliniyordu. Eskiden Formula 1 yarışları da vardı. Alman Dünya Şampiyonu Michael Schumacher da burada birkaç kez kazandı.

Eifel’in kuzeyinde Eifel Ulusal Parkı bulunmaktadır. Bu, doğanın olduğu gibi kalması gerektiği anlamına gelir. 900’den fazla korunan hayvan ve bitki türü burada yaşamaktadır. Eifel’de ayrıca dört Doğa Parkı gibi başka doğa koruma alanları da bulunmaktadır. Bir milli parkta doğa, bir doğa Parkında olduğundan daha sıkı bir şekilde korunmaktadır. İnsanların her iki parkta da genellikle sadece belirli yolları kullanmasına izin verilir.

Eifel’in bir diğer Bölgesi de Volkan Eifel’dir. Tipik olarak Maare’ler. Bunlar yağmur suyuyla dolu eski Volkanların Kraterleri. Yani, bunlar giriş ve çıkış olmayan Göllerdir. Eifel’in Gözleri olarak da bilinir.

Paris’te Eyfel Kulesi var. Ataları Eifel’den gelen Gustave Bonickhausen tarafından icat edildi. Fransızlar ismini telaffuz etmekte zorlandıkları için kendisine “Eiffel”adını verdiler. Adını “FF” olarak yazmış ve “Effel”diye telaffuz etmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz