Bedia Acar
Bedia Acar

Merhaba, ben Bedia Acar. 50 yaşında emekli olmuş ama hala kendi işini yapan,  çalışır iken de bütün boş vakitlerini gezmeye, görmediğim yer kalmasın, bu hayattan yaşayamadıklarımla gitmek istemiyorum mottosu ile yaşayan biriyim.

https://www.instagram.com/bediaa_acar

Bedia Acar İspanya
Bedia Acar İspanya

Seyahatlerimi genelde o an neresi bana çekici geldi ise oraya gitmeyi tercih ediyorum. En sevdiğim seyahatlerde tursuz gittiğim, sırt çantasıyla kafama göre yaptığım yolculuklar. Hem kendimi daha özgür hissediyorum hemde içimden geldiği her yeri her şeyi daha rahat keşfediyorum.

Gezgin Bedia Acar
Gezgin Bedia Acar

Yolda olmanın da güzelliği bu değil midir? Sınırsız ve kafana estiğince o yolu arşınlamak, mucizeler yaşamak, tatlı acı sürprizlerle karşılaşmak, yeni kültürler öğrenmek, hayatta buda varmış demek. Bu zamana kadar en büyük mutluluğu huzuru ve kendimle olmayı yollarda öğrendim ve hissettim. Yerel halkla bir arada olmak, sokak yemekleri yemek, oturup onları seyretmek ve anlamak. O şehir seninmiş gibi davranabilmek hissetmek ve yaşamak.

Bedia Acar Tazı Kanyonu
Bedia Acar Tazı Kanyonu

Seyahate çıkmadan önce gideceğim yerle ilgili uzun araştırmalar yaparım, ne yenir ne içilir, nereler gezilir oraya gittiğim dede kendimi  uzun uzun yollara döker keşiflere adarım. En sevdiğimde action olan hiçbir aktiviteyi yapmadan dönmem.

Bedia Acar Gezgin
Bedia Acar Gezgin

Beni bu zamana kadar etkileyen en önemli yolculuğum 2019 Mayıs ayında ALS hastaları adına düzenlemiş olduğum bağış kampanyasına destek amaçlı Porto’dan Santiago’ya yapmış olduğum 200 km’lik yürüyüştür.

Bedia Acar
Bedia Acar

İlk defa bir yolculuğum bir amaç için oldu ve iyi kide oldu, kendi dışımda birilerinin faydasına da yapılan bir şey çok daha anlamlı ve güzeldi. Camino yolu zaten çok keyifli, kendinizle baş başa kaldığınız terapi gibi, mucizelerle dolu bir yol benim için. Farklı bir seyahat isteyenler, doğayı sevenler ve yürümeyi sevenler için düşünülecek alternatif bir gezi rotası.

Yolun sonu yok dense de valla benim kisi hep evime çıkıyor. Yolda olmak ve yoldaki güzellikleri yaşamak çok güzel. Yol açık,yola çık!!!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here