Erkekler Ev İşlerine Yardım Etmezse Yanacak
Erkekler Ev İşlerine Yardım Etmezse Yanacak

Kadınlar için kötü yaşam şartlarına sahip olan ülkeler olduğu gibi tam tersi yaşam standartlarının daha yüksek olduğu ve gerektiğinde erkekleri kapı önüne bırakacak kadar yeterli nedenleri olduğu ülkelerde var.

Bazı insanlar özellikle erkekler için 1950 yılından sonra her şeyin ters gittiğini ve Kadınlar karşısında yıllar geçtikçe daha zor duruma düştüklerini belirtiler. Bunu söyleyenlerde dahil olmak üzere bu haberimizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

İspanya’da 2005 yılında ev düzeni adından bir yasa oylamaya sunulup kabul edildi. Yasaya göre bundan sonra erkekler eğer ev işlerinde eşlerine yardım etmezlerse bu bir boşanma nedeni olacaktır. Hatta evlilik öncesi yapılan evlilik antlaşmasına da bu maddeler eklenecek ve erkeklerin ev temizliği ve bulaşığı dahil her işte yardımcı olmaları beklenecek. Aksi halde yuvaların dağılması yasayla legal hale getirilecek. Hatta İspanyol senatörler 2014 yılında biraz daha ileri gidip çocuklarında mal statüsünde olmaları gerektiğine dair bir yasa hazırladı ancak bu yasa henüz beklemekte ve onaylanmamıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here