Eskikaraağaç Köyü (Leylek Köyü) Nerede, Nasıl Gidilir?
Eskikaraağaç Köyü (Leylek Köyü) Nerede, Nasıl Gidilir?

Bursa ili,  Karacabey ilçe sınırında yer alan Eskikaraağaç Köyü veya halk arasındaki ismiyle Leylek Köyü, Ulubat Gölü kıyısında kurulmuş harika bir köydür.

Bu köy daha çok Leylek köyü olarak bilinmektedir. Hatta 2011 yıllında Avrupa Tabiat Mirası Vakfı tarafından bu köy Avrupa Leylek Köyü seçilmiştir. Köyde çok sayıda leylek bulunmaktadır.

İlkbaharın gelmesiyle birlikte buraya Leylekler akın eder. Havaların soğuması ile birlikte köyü terk ederler. Haziran aylarında burada leylekler yuva yapmaya başlarlar. Hatta her yıl Haziran ayında burada ‘Uluslararası Leylek Festivali’ yapılmaktadır.  Köyde leyleklerle ilgili gözlem evi, müze, gözlem kulesi ve Leylek yürüyüş yolu bulunur. Köye gittiğinizde leyleklerle ilgili çok sayıda öğrenebiliyorsunuz.

Buraya yolunuz düşerse Türkiye’de de leylek gözlemi yapılan ilk ve tek köy olan Eskikaraağaç Köyü’nü mutlaka ziyaret edin derim. Köyde gezilip görülecek çok sayıda tarihi yapı ve doğal güzellik alanı bulunur. Sevdiklerinizle birlikte muazzam bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz.

Eskikaraağaç Köyü Nerede, Nasıl Gidilir?

Eskikaraağaç veya Karaağaç Köyü ve aynı zamanda halk arasında da Leylek Köyü olarak bilinen bu köy, Bursa’nın Karacabey ilçesindeki Uluabat Gölü‘nün kenarında bulunan bir köydür. Bu köy; Bursa il merkezine 45 km, Karacabey ilçesine ise 29 km uzaklıkta bulunur.

Buraya ulaşmak için şahsi aracınızla Bursa merkezden İzmir istikametine doğru yol alın. Gölyazı kavşağından 4 km yola devam edip daha sonra sola dönüp burada 3 km daha devam edince köy tabelasını göreceksiniz. Bu tabelayı takip edip ulaşabilirsiniz.

Göz at ;

 1. Karacabey Gezilecek Yerler
 2. Karacabey Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 3. Karacabey Longoz Ormanları
 4. Eskikaraağaç Köyü (Leylek Köyü)
 5. Bursa Gezilecek Yerler
 6. Bursa Gece Hayatı
 7. Bursa’da Gezilecek 10 Yer
 8. Bursa Hayvanat Bahçesi
 9. Timsah Arena Stadyumu Nerede
 10. Bursa Otelleri ve Bursa Otel Fiyatları
 11. Bursa Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 12. Bursa’dan İznik’e Nasıl Gidilir, Ulaşım
 13. Bursa Su Oyunları Parkı
 14. Bursa Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?
 15. Türkiye’nin En İyi 10 Kayak Merkezi
 16. İznik Otelleri ve İznik Otel Fiyatları
 17. İlkbahar’da Gezilecek 10 Yer
 18. Türkiye’nin En Turistik 10 Şehri
 19. Marmara Bölgesinde Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here