Essen Gezilecek Yerler
Essen Gezilecek Yerler

Essen kentini gezerken çok seveceğiniz şehirlerden birisi olacağı kesin! Essen çok güzel bir Alman şehridir. Bu şehirde keşfedilecek çok şey var. Ruhr Metropolünün zengin tarihini, şaşırtıcı derecede yemyeşil doğasını ve “Ruhrpottler”in sempatisini kendiniz göreceksiniz.

Büyük kalpli Kömür kentinin sizin için neler yapabileceğini merak ediyor musunuz? Maden Romantizminden Baldeneyesee gibi yeşil Vahalara bir yolculuk içinde kendinizi bulacaksınız. Bu sayfada Essen’in birçok turistik mekanından hangisini kaçırmamanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

1: Baldeneysee

Essen şehrinin en iyi 10 gezilecek yeri arasında 1. sırada güzel Baldeneysee var. Seine, Bredeney, Heisingen ve Kupferdreh ilçelerini birbirine bağlar ve tüm Ruhr bölgesinin en çok aranan Rekreasyon alanlarından biridir. Turistler, metropolün ortasındaki bu mücevheri, gemide veya Ortaçağ Hespertal Demiryolunda rahat gidiş-dönüş gezileri için severler.

2: Villa Hügel

Hiç Avrupa’nın en büyük şirketinin sahibi olan birinin evine gittiniz mi? Değil mi? O zaman kesinlikle nefes kesen Villa Hill’i ziyaret etmelisiniz.

19. yüzyılın sonlarından kalma görkemli bina, Friedrich Krupp AG ile birlikte Avrupa’nın en büyük şirketlerinden birini inşa eden Krupp ailesinin konut ve temsil eviydi.

3: Grugapark Essen

Essen Grugapark haklı olarak tüm Essen’in en güzel manzaraları 3. sırada yer aldı. Şubat ayında Park sezonu Burada renkli “Park ışıkları” ile başlıyor. Aslında çorak ağaçlar burada masal gibi aydınlatılıyor ve genç ve yaşlı için interaktif bir sanat eseri yaratılıyor.

Botanik Bahçesi
Grugapark’ın kalbinde Botanik Bahçesi bulunmaktadır. Burada egzotik bitkilere hayran olabilir ve gerçek Bahçe sanatına hayran kalabilirsiniz. Sanat ve Kültür severler ayrıca burada sergilenen 40’tan fazla heykelin tadını çıkarabilirler.

4: Zeche Zollverein und Museum

UNESCO Dünya Kültür Mirası Zeche Zollverein, Essen şehrinin tarihini ve gelişimini başka hiçbir yerde göremezsiniz. 1851’den 1986’ya kadar aktif bir kömür Madeniydi ve bugün hala Ruhr bölgesinin Sanayi kültürünün bir sembolüdür.

Kömür madeninin iç Ruhr Müzesi’nde ilgilenenler Ruhr bölgesinin gelişimini ve kömür Madenciliğinin tarihini görebilirler.

5: Zeche Carl

Burası bir kömür madenidir. Burada sadece Ruhr bölgesindeki Kömür endüstrisinin geçmişi yeniden canlandırılmıyor – Carl Kömür madeni her şeyden önce Essen’deki kültürün ve gece hayatının bir eritme potasıdır.

6: Historischer Stadtteil Essen Kettwig

1800 yılında, güzel Kettvig bir şehir oldu. Kendi Belediye Başkanı vardı ve 20.000 nüfusa ev sahipliği yapıyordu. 1975 yılından bu yana Batı yemekleri arasında yer almaktadır. İkinci Dünya Savaşı’ndaki hava Saldırılarından büyük ölçüde kurtulduğu için, şehrin bu pitoresk kısmı vardır.

7: Grillo Theater

Friedrich Grillo, 19. yüzyılın Ruhr bölgesinde başarılı bir girişimci ve kurucuydu. Sanata da çok düşkündü ve Essen şehrine değerli bir hediye vermeye karar vermiştir. Grillo Tiyatrosu’nun inşasını yaptırmak için yarım milyondan fazla Mark harcadı ve benzeri olmayan muhteşem bir bina inşa etti.

8: Schloss Borbeck

Ruhr Metropolü Essen, Romantik su kaleleri ve pitoresk zevk Bahçeleri ile bilinmektedir. Pitoresk zevk Bahçesi ve güzel göleti ile Borbeck Kalesi, Başrahipleri memnun etmek ve onlara Cennet bahçesini hatırlatmak için 9. yüzyılda inşa edilmiştir.

9: Gasometer Oberhausen

Essen şehrinin en iyi 10 turistik yerinin 9. yeri, Oberhausen’deki eşsiz Gazometre inşasıdır. Gazometre Ruhr bölgesinin bir sembolüdür.

10: Muesum Folkwang

Essen’deki en önemli Sanat Müzesidir. Burada sergilenen eserlerin Koleksiyonu, resimler, heykeller, fotoğraflar ve 2.000 yılı aşkın Sanat tarihinden daha fazlasını içerir. Ücretsiz Kültür teklifine kapılın ve sanatçıların ve filozofların dünyasına dalabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz