Eynal Kaplıcaları Nerede, Nasıl Gidilir ve Konaklama İmkanları

Kütahya ili, Simav ilçe sınırında bulunan Eynal Kaplıcaları, Ortadoğu ve Balkanlar bölgesinin en büyük hamam tesisi olarak bilinir. Bu kaplıca suyunu en güzel Evliya çelebi Seyahatnamesinde anlatmaktadır. Şöyle der. “Dünyada ve Anadolu’da birçok kaplıcayı gezdim, gördüm ama Eynal Kaplıcası gibisini görmedim, böylesi yeryüzünde yoktur” bu sözü zaten her şeyi özetlemektedir. Birçok hastalığa şifa dağıtmaktadır. Buraya her yıl çok sayıda kişi ziyaret eder.

Eynal Kaplıcaları Nerede?

Eynal Kaplıcaları, Kütahya’nın Simav ilçesine bağlı Hacıahmetoğlu Mahallesinde bulunur. Kütahya il merkezine 145 km, Simav ilçe merkezine ise yaklaşık uzaklıktadır.

Eynal Kaplıcaları Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için birçok seçenek bulunur. İlk başta Şahsi aracınızla, Kütahya- Çavdarhisar- Gediz- Şaphane- Simav güzegahı kullanarak ulaşabilirsiniz. Ya da 07.30 ile 23.30 arasında Simav Merkezden kaplıcaya giden belediye otobüsleri bulunuyor. Bu otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Eynal Kaplıcaları Konaklama İmkanları

Kaplıcamızda 192 apart motel ve özel aile banyoları olmak üzere 800 yatak kapasitesine sahip konaklama yeri mevcuttur. Burada bulunan konaklama yerleri 55-100 TL arasında değişen fiyatları bulunur. gelmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırın. Ayrıca burada Hamam, Açık Havuz ve Restoran da bulunur. Rezervasyon ve daha fazla bilgi için Kaplıca Resmi Web Sitesini ziyaret edin. Ziyaret etmek için Tıklayınız. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here