Gezgin Melisa
Gezgin Melisa

Merhabalar, 

Ben Melisa. 29 yaşındayım. 8 yıllık evliyim. Normalde Ankara’da yaşıyoruz fakat aşığı olduğumuz Antalya’ya taşınma kararı aldık. 5 yıl satış ve pazarlama sektöründe çalıştım. Çok kapalı alan insanı olmadığım için işe devam etmek istemedim. Aslında kendimi tek bir cümle veya kelime ile ifade edemem.

galakside bir balarisi
galakside bir balarisi
Çünkü ben, doğaya aşığım yerde tek bir çiçek görsem bile okşar sever huzurlu olurum onunla.. Güneşe aşığım, balkonda saatlerce oturup güneşin vücuduma dokunuşu ile rahatlarım. Yani en ufak şeylere bile mutlu olurum o yüzden eşimle plansız gezintiler yaparız karşımıza hangi güzelliklerin çıkacağını merak ederek yol alırız. Aslında beni tanımlayabilen bir cümle olursa plansız gezintilerin insanıyım diyebilirim. Her zaman daha özeldir çünkü.
Gezgin galaksidebirbalarisi
Gezgin galaksidebirbalarisi
Eşim fotoğrafçı olduğu için ondan çekim için çok güzel tüyolar alıyorum,öğreniyorum ve eğitiyorum kendimi. Bir yanım ise tarih meraklısı daha çok küçükken evimizin arka bahçesini kazar bulduğum herhangi bir şeyi saklardım. O yüzden tarihi mekanların yeri ayrıdır bende.
galaksidebirbalarisi
galaksidebirbalarisi
Benim için ülke veya şehir önemli değil. Mutlaka her yerde görülmeye değer güzelliklerin olduğuna inanıyorum. Hele ki saklı, keşfedilmemiş yerler beni hep heyecanlandırır. Genelde başımıza her yerde kötü bişey illa gelir. 2019 yazında Patara Plajını gezmek için saatlerce yol gittikten sonra park için yer ararken Bir yer bulup oraya park etmeye çalıştık arabamızı ama aniden çok uyanık bir arkadaş bizden önce davranıp park etti. Bizde ortada kaldık. Arkadan başka bir araba bamm diye bize çarptı. Arabayı daha yeni yaptırmıştık. 😂Eşim tabi ki küplere bindi. Bende yapacağımız bir şey olmadığı için keyfimize bakalım dedim. Tatilimizin sonuna kadar arabanın o hali ile gezdik. Karantinanın bu dönemlerinde başkalarının gezdikleri yerleri takip ederken birden neden bende kendime bir sayfa oluşturup insanlara gezdiğim yerleri göstermiyorum ki dedim. Çünkü yıllardır arkadaşlarımızdan “çok geziyorsunuz, burası neresi, nereyi önerirsiniz” gibi kelimeler duyuyorduk. Meraklıyız. Sürekli araştırıp şuraya gidelim. Burada şunları yapalım. Belki yolda güzel bir yer keşfederiz diye eşimle konuşuruz. Bu arada sayfam galaksidebirbalarisi 😊ileride ki hayalim kendime tamamen şehirden uzak doğanın içerisinde kendi ellerimle inşa edeceğim bir ev yapıp orada yaşamak. Oradan keşiflerime devam etmek istiyorum. Sevgi ile keşif ile..
@galaksidebirbalarisi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here