Gaziosmanpaşa

İstanbul’un Avrupa yasında bulunan güzel bir ilçesidir. Denize kıyısı olmayan Gaziosmanpaşa; rağmen nüfus yoğunluğu fazla olan bir ilçe olmasından dolayı Türkiye’nin en kalabalık ilçesi unvanını almıştır. Eyüp ve Çatalca ilçelerinden ayrılarak ilçe olan Gaziosmanpaşa’da gezilecek tarihi ve turistlik çok yer yoktur.

Gaziosmanpaşa Meydanı: Gaziosmanpaşa ilçesinin merkezizdir. Meydanda Gazi Osman Paşa heykeli bulunmaktadır. İlçenin tamamını gezebileceğiniz meydan aynı zamanda ilçede yaşayanların buluşma noktasıdır. Alıveriş yerleri, mağazalar, kafe ve restoranlar bulunan meydanda hem alışveriş yapıp hem de dinlenebilirsiniz.

Tayakadın Mesire Yeri: Avrupa yakasının en çok tercih edilen piknik alanı olan Tayakadın Mesire yeri Gaziosmanpaşa ilçesinde bulunmaktadır. Doğa harikası olan bu mesire yerinde çocuk oyun alanı, piknik alanı, restoran ve kafeterya bulunmaktadır. Doğanın tadını çıkaracağınız bu yerde hem keyifli zamanlar geçirebilir hem de doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Ayrıca Gaziosmanpaşa’da bulunan Aymerkez Alışveriş Merkezini ziyaret edip alışveriş yapmanın ve eğlenmenin keyfine varmalısınız.

1-İstanbul Gezi Rehberi

2-İstanbul’da Gezilecek 30 Yer

3-İstanbul’da gezilecek 10 Yer

4-İstanbul Gece Hayatı

5-İstanbul Otelleri ve İstanbul Otel Fiyatları

Tayakadın Mesire Yeri
Tayakadın Mesire Yeri
Gaziosmanpaşa Harita
Gaziosmanpaşa Harita
Gaziosmanpaşa Meydan
Gaziosmanpaşa Meydan
Gaziosmanpaşa Nasıl Gidilir
Gaziosmanpaşa Nasıl Gidilir
Gaziosmanpaşa Nerede
Gaziosmanpaşa Nerede
Gaziosmanpaşa
Gaziosmanpaşa
Gaziosmanpaşa Hangi Şehirde
Gaziosmanpaşa Hangi Şehirde

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here