Genç Avustralyalı Çift
Genç Avustralyalı Çift, 9-5 Çalışmak Yerine Ekonomik Geziyi Tercih Etti

Avustralya’da yaşayan Elise Taylor (23) ve Josh Kilner (24) çifti, Üniversiteden sonra günlük 9-5 çalışmak yerine 2005 Kia Preggio van araç alıp dünyayı gezmeye başladılar.

Ekonomik Geziye Çıktılar

Çiftlerden Josh Kilner, uzun süredir sevgilisiyle bir Van araba alıp gezmek istediklerini ve en sonunda 1800 sterlinlik bir araç alıp gezmeye başladıklarını belirtti. İlk 4 ay Avustralya etrafında hem gezip, hem sörf yapıp hemde bazı ufak işlerde çalışarak para kazandıklarını belirtti. Böylece seyahatin giderleri azalttıklarını belirtti.

Üniversiteden sonra sevgilisi Elise ile konu hakkında çok tartıştıklarını belirten Josh, nihayetinde bir karara vardıklarını ve özellikle sahil boyunca seyahat ederek istedikleri gibi yaşadıklarını belirtti. Hemen işe atılmanın kendileri için doğru bir karar olmadığını söyledi.

Elise ise, bir minibüsle uzun seyahat çıkmanın avantajlarını ve dezavantajlarını şöyle açıkladı.

“Van minibüs yaşantısı yorucu, kirli, sıkışık ve sıcak bir duş görmeden haftalarca gidebilirsiniz. Tuvalet ihtiyacınızı bile zaman zaman doğru dürüst göremezsiniz. Giysilerinizi giymek için minibüste ayağa kalkmak zorundasınız ve en basit işi yapmak için dahi bir gününüzü ayırmak zorundasınız “dedi.

“Fakat ödüllendirici tarafı ise, karşılaştığınız mükemmel insanlar, başka hiçbir yerde bulamayacağınız tecrübeler ve deneyimler, gördüğünüz harika yerler, hissettiğiniz özgürlük ve öğrendiğiniz yepyeni şeyler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here