Gezgin Aile 2020
Gezgin Aile 2020

Öncelikle okuyan herkese Merhabalarrr:)
Biz eşimle 30 yaşlarında biri 1 biri 2 yaşında olan iki kızımızla Kayseri’de yaşıyoruz. Aslen doğma büyüme Marmaris’liyim.

Eşim Akademisyen ben ise ev hanımıyım. En büyük ortak noktalarımızdan biri ise her fırsat ve imkanda yeni yada eski yerler farketmez gezip görüp yaşamak. İnstagram sayfamız @gezginaile2020 de paylaşımlarımızı yapıyoruz.
Birçok gezgin var biz onlar gibi olamayız. Bazıları fazla özgür bazıları ise her imkanda yaşayabilirler. Biz konforumuzu da önemsiyoruz.

Bizim farkımız aslında çocuklar cihetinden bakış açımız, birçok insan çocukların engel olduğunu düşünür biz ise tam tersi iki bebekle kalelere de tırmanırız kalyonlarda da yürürüz. İşten geri kalan zamanda hemen nereye gidelim gözüyle bakıyoruz hayata..

Hedefimiz ise 4 kişilik bir aile olarak her yoldan geçmek. Ben çocukken ailemle çok gezdik ve benim hayatımda çok güzel anılar var. Şimdi aynı anıları onlara bırakmak istiyorum..
Her zaman için bi planım vardır:) en ufak bir haftasonu bile şehiriçi yada dışı farketmez.
Yıllık planlarım bile hazırdır.
Kesinlikle çok araştırırım. En iyi yemek nerede yenir, meşhur tatlısı nedir, gezilmesi gereken yerler neresidir? Ve alınan yıldız ve yorumlar…
Hem mapte hem defterde kayıt altındadır.
Fazla para harcayıp harcamamak tamamen şahıslara kalıyor. En iyi otel en iyi yemek yada hediyelik alışveriş bunlar işi zorlar. Zaten çocuk, iş, ev ve bir sürü bahaneyle ertelediğiniz geziyi bir de maddi sebeplerden ertelemeyin.

Bizim dikkat ettiğimz en iyi restaurant iken otelde orta fiyat yeterli oluyor. Bizim için temiz olması yetiyor. Neticede sadece uyumak için.
Otel yemek ve benzin maddi olarak temel şeyleri oluşturuyor..

Bu arada ebeveynler için de şunları söylemek istiyorum..
Çocuklarımız bize engel değil evet zorlukları oluyor. Bizim mola olarak parklara fazlasıyla uğradığımız ve uzun yola çıkınca durmadan mola vermek durumunda olduğumuz çok oluyor. Bunları bilerek ve kabul ederek yola çıkıyoruz.
Mesela otele de akşam 20.00de geçip 21.00-22.00 gibi uyumuş oluyoruz. Yaşları küçük olduğu için geçen yaz böyleydi ama bu yaz, saati de geciktirebiliriz..

New York City
New York City
En zorlayan şey de yemek yemek oluyor pek bişey anlamıyoruz açıkçası ama bize bu yeterli oluyor. Ve aslında gerçekten zorlayan diğer bir konu ise kızlarımı araba tutar. Kaldığımız şehirde koltuk yıkatmakla da uğraşırız. Yolda kovayla gezdiğimiz de bir gerçek. Ama herşeye rağmen vazgeçmeden devam.

Geçen yaz gittiğimz yerler ; Marmaris,Karadeniz,Batum,Erzurum,Adana,Mersin,Ankara.
Karadenizin dağlarını bilenler bilir:)
Bana göre her insan kendi hayat şartına uydurarak gezip keşfedebilir sadece istemek ve inanmak gerekir…
Galiba ne kadar yazarsam yazayım anlatacaklarım bitmeyecek.. istekler planlar ve hedefler faslasıyla mevcut.
İnsan mutlu olmak için gayret etmeli ve olmayınca da üzülmemeli..
Bu seneki planlarımızı malum olaylardan dolayı henüz gerçkleştiremedik ama yinede listem bekliyor..
Bu seneki hedef yerlerimiz;
1-Bursa,Edirne,Çanakkale
2-Hatay,Osmaniye,Antep
3-Tokat,Amasya,Samsun,Ordu,Trabzon
Şuanlık beklemede olan 3 ayrı gezi planımız var bakalım kısmet olacak mı?

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here